Звіт Єврокомісії щодо виконання рекомендацій України для вступу в ЄС

Президент фон дер Ляєн високо оцінила зусилля та реформи на шляху до євроінтеграції
 

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що рекомендує Раді розпочати переговори про вступ до ЄС з Україною та Молдовою, а також з Боснією та Герцеговиною, як тільки буде досягнуто необхідного рівня відповідності критеріям членства. І рекомендує Раді надати Грузії статус країни-кандидата за умови, що будуть зроблені певні кроки щодо реформ.

Президент фон дер Ляєн щодо України рекомендувала:

«…Україна продовжує стикатися з величезними труднощами і трагедіями, спровокованими російсько-агресорською війною. І все ж українці глибоко реформують свою країну, навіть коли вони ведуть екзистенціальну для них війну. Україна виконала – я була там на вихідних і переконалася в цьому – понад 90% необхідних кроків, які ми виклали минулого року в нашому звіті. Щоб дати вам уявлення: основного прогресу досягнуто в реформі конституційної юстиції; обрання Вищої ради юстиції; Антикорупційна програма; прогрес у боротьбі з відмиванням грошей; важливі заходи щодо обмеження влади олігархів у суспільному житті; новий закон про ЗМІ; і прогрес у справах національних меншин. Решта реформ вже на шляху – це добре – і Комісія високо оцінює ці зусилля. На цій основі ми сьогодні рекомендували Раді розпочати переговори про вступ. Ми також рекомендуємо, щоб Рада ухвалила рамки переговорів після того, як Україна проведе поточні реформи. Про це ми доповімо Раді до березня 2024 року…»

У Звіті щодо рекомендацій про вступ України в Євросоюз, Єврокомісією було відзначено прийняття Україною закону про PEP (політично значущих осіб), але все ж рекомендує, щоб перелік національних публічних діячів не був вичерпним.

 

Було оцінено виконання Україною одного з пунктів законодавства про боротьбу з відмиванням грошей та фінансування тероризму на відповідність стандартам FATF. Та Єврокомісія відзначила, щоб Україна продовжила процес приведення законодавства у сфері протидії відмиванню доходів до стандартів FATF.

«…Комісія може погодитися з визначенням публічних діячів, однак Комісія заохочує український наглядовий орган (НБУ) видати вказівки, які пояснюють зобов’язаним особам, що національний перелік публічних діячів є орієнтовним, а не вичерпним», - підкреслено у Звіті стосовно виконання Україною даної вимоги.

Також однією з рекомендацій ЄС Україні було врегулювання законодавчої бази щодо віртуальних активів, а саме рекомендовували або доповнити свій закон 2019 року, або продовжити ухвалення нового всеосяжного закону про віртуальні активи, щоб імплементувати відповідні стандарти FATF.

Відповідність України стандартам FATF і подальші реформи мають бути офіційно оцінені Moneyval (Комітетом експертів з оцінки заходів протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму) у рамках регулярного моніторингу та оцінки. Нагадаємо, що Єврокомісія також рекомендує Україні ухвалити закон про лобіювання, збільшити чисельність НАБУ та внести зміни до закону про декларування. Крім того, необхідно ще вдосконалити закон про відбір суддів та створити новий суд для держорганів.

Нагадаємо, що 07 листопада в Верховній Раді України було зареєстровано Законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні» за № 10225.

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial