Законодавці ЄС досягли згоди щодо спрощення миттєвих платежів у євро

Держави-члени, валютою яких не є євро, також повинні будуть застосовувати правила, якщо рахунки вже пропонують регулярні операції в євро, після більш тривалого перехідного періоду
 
Учасники переговорів ЄС уклали угоду з головуванням Іспанії щодо нових правил для забезпечення негайного надходження перерахованих коштів на банківські рахунки роздрібних клієнтів і підприємств у ЄС. 
Джерело – Європарламент.

Щоб гарантувати, що роздрібні клієнти та підприємства, SMEs, не чекатимуть на свої гроші, а також для забезпечення безпечних переказів, угода оновлює законодавство про Єдину зону платежів у євро (SEPA). Постачальники платіжних послуг (PSP), такі як банки, які надають послуги переказу в євро, повинні будуть пропонувати послуги миттєвих кредитних переказів.  

Держави-члени, валютою яких не є євро, також повинні будуть застосовувати правила, якщо рахунки вже пропонують регулярні операції в євро, після більш тривалого перехідного періоду. Для таких рахунків у неробочий час буде діяти спеціальне обмеження з огляду на можливі занепокоєння щодо доступу до ліквідності в євро.

Миттєвий переказ кредиту

Згідно з угодою, миттєвий кредитний переказ повинен виконуватися незалежно від дня чи години та негайно оброблятися, щоб на платіжний рахунок одержувача була зарахована сума переказу протягом 10 секунд після моменту отримання платіжного доручення. Платник також має бути проінформований протягом 10 секунд про те, чи були перераховані кошти доступні одержувачу.

Якщо платіжне доручення для миттєвого кредитного переказу в євро подається з платіжного рахунку, деномінованого не в євро, постачальник послуг повинен конвертувати суму транзакції з валюти, в якій деноміновано платіжний рахунок, у євро відразу після отримання такого платежу. порядок.

Безпека клієнтів, штрафи та санкції

Учасники переговорів погодилися, що PSP повинні мати надійні та сучасні засоби виявлення та запобігання шахрайству, розроблені для запобігання відправці кредитного переказу ненавмисному одержувачу в результаті шахрайства або помилки.

З цією метою постачальники платіжних послуг, які працюють в ЄС, повинні негайно та без будь-яких додаткових комісій надати послугу перевірки особи одержувача, якому платник має намір надіслати кредитний переказ.

У разі виявлення розбіжності між ідентифікатором платіжного рахунку одержувача платежу та ім’ям одержувача платежу, наданим платником, клієнта слід повідомити про це, а якщо така інформація не надана, клієнт повинен отримати компенсацію від PSP за будь-які фінансові збитки. Як додатковий запобіжник проти шахрайства, постачальники послуг повинні дозволити своїм клієнтам встановлювати максимальну суму для миттєвих кредитних переказів у євро, яку можна легко змінити до наступного переказу.

Крім того, провайдери послуг, що пропонують миттєві кредитні перекази, повинні перевірити, чи хтось із їхніх клієнтів підпадає під санкції чи інші обмежувальні заходи, пов’язані із запобіганням відмиванню грошей і фінансуванню тероризму.

Плата залишається незмінною

Комісії, які застосовує PSP до платників і одержувачів щодо транзакцій миттєвих кредитних переказів у євро, не можуть бути вищими, ніж комісії, що застосовуються до транзакцій кредитних переказів у євро.

«Завдяки цій ініціативі банки ЄС зобов’язані надавати клієнтам послуги миттєвих платежів, без додаткових витрат, у суворі терміни. Клієнти отримають зручніші варіанти оплати, підприємства зіткнуться з нижчими витратами, а платіжні системи ЄС загалом стануть більш конкурентоспроможними. Переговорна група парламенту також забезпечила, що за певних умов фінтех-компаніям буде надано прямий доступ до платіжної інфраструктури Європейського центрального банку, тож їм більше не доведеться платити банкам, щоб вони робили це за них» , -  Michiel HOOGEVEEN  (ECR, Нідерланди), провідний депутат Європарламенту.

Наступні кроки

Попередня політична угода, досягнута переговорною групою ЄП, тепер має бути схвалена Комітетом з економічних і монетарних питань, а потім голосування на пленарному засіданні. Рада також має схвалити угоду, перш ніж вона набуде чинності. 

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial