Активні кроки на шляху до інтеграції України в ОЕСР

Співпраця з ОЕСР є важливим фундаментом для реалізації стратегічних цілей України
 

Служба Кабінету Міністрів України також інформує про зустріч міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова із Генеральним секретарем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Матіасом Корманом 6 листопада 2023 року.

Під час зустрічі сторони обговорили:

  • співпрацю з ОЕСР;
  • план заходів для реалізації Програми ОЕСР для України (підготовка, затвердження, моніторинг);
  • співпрацю з Київським офісом ОЕСР;
  • перелік реформ, які потрібно реалізувати;
  • можливість майбутнього візиту Матіаса Корманна до Києва;
  • співпрацю у межах програми SIGMA;
  • розширення співробітництва.

"Для нас дуже важлива співпраця з ОЕСР, оскільки це – важливий фундамент для реалізації стратегічних цілей України: повноцінний вступ в ОЕСР, ЄС та НАТО, відновлення України від наслідків війни", - зазначив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов на початку зустрічі.

Він також подякував ОЕСР та особисто Матіасу Корману за потужну підтримку та налаштованість на співпрацю попри масштабні виклики війни.

Паралельно із співпрацею з ОЕСР, Уряд України наразі працює над планом всіх реформ, які необхідно впровадити Україні, зокрема, для виконання міжнародних зобов’язань, рекомендацій та вимог у стратегічно важливих для нас напрямах. Ці зобов’язання містяться в декількох документах, які ми прагнемо синхронізувати, оскільки вони переважно фокусують увагу на однакових проблемах та сферах розвитку. Програма ОЕСР для України – є одним з таких документів.

Поглиблення та посилення взаємодії з ОЕСР для України є одним із пріоритетів для трансформації економіки та сприяння її глибокій інтеграції у міжнародні ринки. Уряд проводить послідовну політику, спрямовану на впровадження міжнародних стандартів у різних сферах життєдіяльності відповідно до рекомендацій ОЕСР.

Також Кабмін інформує про Конференцію високого рівня з нагоди запровадження оновлених принципів державного управління, що також пройшла 6 листопада.

Нове видання Принципів державного управління 2023 року оновлює систему відповідно до найновіших стандартів і практик в Європейському Союзі, Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та інших міжнародних організацій. Сьогодні від органів державного управління очікується, що вони будуть більш цифровими, гнучкими, інноваційними та екологічними, ніж у 2014 році.

«...Ми продовжували проводити реформи для отримання статусу кандидата на членство в ЄС, і зараз активно працюємо над початком переговорів щодо вступу. Усе це відбувається попри вимушені скорочення бюджету, щоденні повітряні тривоги та тисячі ударів ракет і атак безпілотників на нашу цивільну інфраструктуру, постійні кібератаки та приєднання до лав армії багатьох наших колег і друзів…», - зазначив Міністр Кабінету Міністр України Олег Немчінов.

Окрім цього Олег Немчінов розповів, що у сферах цифровізації та надання адміністративних послуг Україна вже зробила неймовірний стрибок вперед. Так, впроваджуються нові цифрові послуги, доступні як через державний портал, так і через мобільний застосунок «Дія», що є першим таким застосунком у світі. Він дає змогу зберігати в цифровому вигляді основні документи, як-то паспорт, водійське посвідчення, індивідуальний податковий номер та багато інших документів. Це стало можливим завдяки запровадженню обміну даними наших реєстрів.

На Конференції ОЕСР присвяченій розвитку доброчесності на вищих рівнях державної влади НАЗК поділилось досвідом України з впровадження ІТ-інструментів та підходів до роботи з великими масивами даних. Керівник напрямку цифрової дипломатії НАЗК Олексій Подолєв виступив як експерт.

«Шлях до процвітання полягає у розбудові доброчесності з використанням технологій, цифровізації та зменшенні впливу людського фактора. Саме так НАЗК впроваджує політику запобігання корупції, адже невідворотність покарання, створення додаткових правил та збільшення правоохоронного втручання мають обмежену ефективність. Національне агентство уже розробило унікальні у світі IT продукти з розбудови доброчесності: Реєстр декларацій, Реєстр звітності політпартій, Антикорупційний портал, Портал викривачів, а також Інформаційну систему моніторингу Державної антикорупційної програми (#ДАП)», - зазначив Олексій Подолєв.

Нагадаємо, що Україною в межах виконання ДАП на 2023 – 2025 роки заплановано впровадити 63 нових IT-інструменти. НАЗК відіграє активну роль в процесі інтеграції України до ОЕСР. Організація об’єднує 37 найрозвиненіших країн світу. Метою діяльності ОЕСР є створення найкращих рішень для державної політики, яка сприятиме економічному процвітанню, рівним можливостям і добробуту.

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial