Попри виклики повномасштабної війни, Україна активно вдосконалює законодавство у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Ключовими напрямками залишаються імплементація стандартів FATF, директив ЄС та розвиток міжнародної співпраці повідомляє Міністерство фінансів України.
Одним із важливих кроків стало посилення взаємодії з міжнародними партнерами. Щоб посилити співпрацю у галузі протидії відмиванню коштів та вивчити досвід однієї з кращих фінансових розвідок світу, українська делегація за участю представників Мінфіну, Держфінмоніторингу та Служби безпеки України 25 листопада прибула до м.Оттава (Канада) з п’ятиденним візитом.
У рамках цієї поїздки заплановано ряд зустрічей з Підрозділом фінансової розвідки Канади (FINTRAC) та Егмонтською групою.
Мета візиту — механізми нагляду за суб’єктами у сфері азартних ігор і віртуальних активів, а також використання штучного інтелекту у фінансових розслідуваннях. У процесі комунікації українська сторона проаналізує канадський досвід і визначить, які напрацювання можуть бути впроваджені в Україні.
Канада, одна з лідерів у боротьбі з фінансовими злочинами, посилила контроль за транзакціями, пов’язаними з рф, що є цінним досвідом для України. Вивчення цих практик сприятиме адаптації українського законодавства до міжнародних стандартів та полегшить подальше впровадження реформ.
Український уряд уже затвердив низку ініціатив, зокрема положення про фінансовий моніторинг у сфері азартних ігор, розробляє законопроєкти щодо Єдиного реєстру рахунків і вдосконалення санкційного механізму. Крім того, Мінфін активно співпрацює з міжнародними організаціями, такими як MONEYVAL та FATF, для забезпечення відповідності найкращим світовим стандартам.
Ці заходи є частиною підготовки до євроінтеграції, зокрема вступу до Єдиної зони платежів у євро (SEPA). Робота триває, а співпраця з міжнародними партнерами допомагає Україні підвищити ефективність протидії фінансовій злочинності та підтвердити готовність до членства в ЄС.
Читайте також: