Методологія 5-го раунду взаємного оцінювання від FATF

Нова Методологія включає низку змін та процедур, що внесені у ході аналізу проведення 4-го раунду взаємного оцінювання FATF
 

FATF опублікувала свою Методологію для оцінки 5-го раунду взаємної оцінки, яка була скорегована в ході аналізу результатів 4-го раунду взаємної оцінки. В новій Методології враховано ті аспекти, що добре себе показали, а також і ті сфери, де країни повинні покращити свою ефективність.

Використовуючи цю інформацію, FATF внесла низку змін та процедур до Методології, які застосовуватимуться до наступного раунду взаємної оцінки, який розпочнеться, коли всі члени будуть оцінені за поточною Методологією, прийнятою у 2013 році. 

Переглянута Методологія 5-го раунду опублікована виключно для ознайомлення, вона ще не набула чинності.

Загалом на новий раунд взаємного оцінювання країни чекають такі зміни:

  • Наступний раунд взаємного оцінювання буде шестирічним циклом, значно коротшим, ніж попередні раунди, які тривали в середньому 10 років.
  • Цей раунд зосередить увагу на ефективності, щоб гарантувати, що країни впроваджують і використовують існуючі закони, правила та політику.
  • Також буде більший акцент на основних ризиках і контексті. Це гарантує, що країни та експерти, які їх перевіряють, зосереджуються на сферах, де ризики найвищі.
  • Взаємне оцінювання в наступному раунді оцінюватиме ефективність фінансового сектору та нефінансових підприємств і професій окремо. Це забезпечить більш чіткий огляд рівня ефективності цих окремих сфер, а також більш сильні та цілеспрямовані рекомендації щодо покращення.
  • Рекомендації зі звітів про взаємну оцінку будуть більш орієнтованими на результати, зосереджуючись на конкретних діях і термінах боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням зброї масового знищення.

FATF постійно відстежує нові ризики для фінансової системи та підвищує обізнаність про нові методи, що використовуються для залучення, використання та переміщення коштів, пов'язаних зі злочинною діяльністю.

Ознайомитись з Методологією на мові оригіналу можна за посиланням.

Нагадаємо, згідно Річного звіту FATF за 2022-2023 роки в рамках поточного 4-го раунду оцінок вже пройшли оцінювання 89% членів, де належна увага приділяється оцінці Національних систем протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму членів FATF. Оцінки, завершені цього року, показують, що країни загалом запровадили ефективну нормативно-правову базу. Але більшості країн все ще потрібно докласти більше зусиль для ефективного використання цієї нормативно-правової бази та вжиття дієвих заходів для виявлення і припинення незаконних фінансових потоків. 

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial