Туреччина робить активні кроки до виходу із “сірого списку” FATF

Залишилось закрити єдине проблемне питання в напрямку запобігання відмивання грошей та фінансуванню тероризму
 

Туреччина готує нове законодавство щодо криптоактивів, про що повідомляє «Економічна правда», з посиланням на першоджерело.

Туреччина робить дані кроки, щоб переконати міжнародну групу з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) виключити її з "сірого списку" країн.

Зазначається, що FATF у 2021 році знизила рейтинг Туреччини до так званого «сірого списку» країн, які не вживають достатніх заходів для запобігання відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.

Міністр фінансів Туреччини Мехмет Сімсек заявив, що звіт FATF визнав Туреччину повністю відповідною всім, окрім одного, із 40 стандартів наглядового органу.

"Єдиним питанням, що залишилося в рамках технічної відповідності, є робота, пов'язана з криптоактивами. Ми подамо законопроєкт про криптоактиви до парламенту якнайшвидше. Після цього у Туреччини не буде причин залишатися в цьому сірому списку, якщо не буде інших політичних міркувань", - сказав Сімсек.

Додається, що Сімсек не надав жодних інших подробиць про заплановані законодавчі зміни.

Нагадаємо, що на недавньому Пленарному засіданні Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) за підсумками триденної зустрічі в Сінгапурі було вирішено внести Болгарію в так званий «сірий список», та після посиленого моніторингу та успішних візитів на місця виключено чотири країни зі списку, що потребують посиленого моніторингу (Албанія, Кайманові острови, Йорданія та Панама).

Завжди зручно та швидко перевірити клієнта та недопустити неправомірної співпраці, а також для уникнення ряду інших ризиків - це завжди актуальний Довідник країн в Сервісі CheckLists FinAP. 

Довідник охоплює широкий спектр інформації про більш ніж 200 країн (територій) світу та містить такі показники, як, наприклад, належність держав до «чорних» і «сірих» списків FATF, ЄС, ОЕСР; належність до переліку офшорних зон; наявність у держави договору з Україною про уникнення подвійного оподаткування, тощо.

Довідник країн CheckLists FinAу вільному доступі за посиланням.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial