FATF проводить взаємні оцінки та подальший моніторинг ефективності членів групи у боротьбі з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, а також рівня технічного впровадження Стандартів FATF. У контексті роботи своєї Групи аналізу міжнародного співробітництва (ICRG) FATF також виявляє та працює з країнами та юрисдикціями Глобальної мережі зі стратегічними недоліками в цій сфері.
Процедури FATF для взаємної оцінки, подальших дій та ICRG у рамках ПВК/ФТ/КПФ встановлюють основні елементи, які повинні стати основою для процесів взаємної оцінки, подальших дій і ICRG, і їх слід читати разом із Консолідованими процесами та процедурами для взаємної оцінки та подальших дій у сфері ПВК/ФТ/КПФ (універсальні процедури) FATF Методологія.
- Послідовність оцінювання ґрунтуватиметься на трьох факторах – часу, що минуло з моменту останньої оцінки країни, її рівні ризиків ВК/ФТ та відносному розмірі її економіки та фінансового сектора. Це гарантує, що FATF оцінює в пріоритеті країни, чиї оцінки є найбільш застарілими, які стикаються з вищими ризиками та мають важливі фінансові сектори.
- Після взаємної оцінки країни матимуть три роки, щоб вжити заходів і усунути недоліки. Якщо вони цього не зроблять, вони автоматично зіткнуться з низкою заходів, включаючи можливість публічного висловлення FATF занепокоєння щодо невирішених недоліків.
- Процес подальшої оцінки орієнтований на результати, зосереджений на конкретних діях щодо боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням зброї масового знищення.
- Раунд взаємного оцінювання на основі Методології 2023 року складатиме шестирічний цикл. Коротший цикл, більш ретельний контроль і потужні механізми подальших заходів гарантуватимуть, що уряди залишатимуться зосередженими на вживанні ефективних заходів для виявлення, запобігання та покарання за відмивання грошей, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення.
Перегляд процедур 5-го раунду взаємних оцінок, подальших заходів і ICRG
FATF переглянула Процедури оцінки у 2022 році після всебічного аналізу результатів свого так званого 4-го раунду взаємної оцінки (на основі Методології оцінки 2013 року). У цьому підведенні підсумків, Звіті про стан ефективності та відповідності стандартам FATF , було розглянуто, що йде добре, і сфери, де країни потребують покращення своєї діяльності. Використовуючи цю інформацію, FATF внесла низку змін до Процедур і Методології, які застосовуватимуться до наступного раунду взаємного оцінювання. Для всіх учасників, які ще не пройшли оцінювання за Методологією оцінювання 2013 року, переглянуті Процедури 5-го раунду публікуються лише для інформації.
Консолідовані процеси та процедури для взаємного оцінювання та подальших дій: «Універсальні процедури»
Консолідовані процеси та процедури для взаємної оцінки та подальших дій ( універсальні процедури ), які базуються на процедурах FATF , є основою для взаємної оцінки та подальших дій, що проводяться всіма оцінюючими органами.
Загалом, регіональні органи у стилі FATF (FSRB) і міжнародні фінансові установи повинні використовувати ті ж або схожі процедури, що й FATF, для оцінки ефективності країн у боротьбі з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, а також їх відповідності Стандартам FATF . Незважаючи на певну гнучкість у процедурних механізмах, ці механізми повинні стосуватися набору основних елементів, які мають застосовуватися до всіх оцінок. Це зобов’язання зазначено в Принципах і цілях високого рівня для FATF і регіональних органів типу FATF, які регулюють відносини між FATF і FSRB.
FATF і FSRB повинні періодично переглядати свої процедури, щоб виявити поточні проблеми та оновити свої процедури для вирішення цих проблем.
Глобальна мережа розпочала новий раунд оцінок у 2024 році, використовуючи ці переглянуті універсальні процедури. Універсальні процедури для попереднього раунду взаємної оцінки протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму та Методологія FATF 2013 року для оцінки відповідності Рекомендаціям FATF та ефективності систем протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму продовжуватимуть застосовуватися до країн, які підлягають оцінці, та тих, хто бере участь у подальших процесах відповідно до попередній раунд оцінювання.
Читайте також:
- FATF: Оновлено рейтинги зведеної оцінки країн
- Міністри FATF зобов’язуються активізувати зусилля з боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та розповсюдженням зброї масового знищення
- Звіт FATF про виконання Рекомендації 15 щодо віртуальних активів
- FATF оновила Рекомендації щодо бенефіціарної власності та прозорості юридичних угод