Списки ЄС: Багамські острови, Беліз, Сейшельські острови та острови Теркс і Кайкос виключені зі списку юрисдикцій, що не співпрацюють з ЄС для цілей оподаткування

Оновлені «чорний» та «сірий» списки країн, щодо співпраці з ЄС для цілей оподаткування
 

Рада ЄС повідомила, що виключила Багамські острови, Беліз, Сейшельські острови та острови Теркс і Кайкос зі списку юрисдикцій, що не співпрацюють для цілей оподаткування. Завдяки цим оновленням «чорний» список ЄС складається з наступних 12 юрисдикцій:

  1. Американське Самоа,
  2. Ангілья,
  3. Антигуа і Барбуда,
  4. Фіджі,
  5. Гуам,
  6. Палау,
  7. Панама,
  8. Росія,
  9. Самоа,
  10. Тринідад і Тобаго,
  11. Американські Віргінські острови.
  12. Вануату

Рада висловлює жаль з приводу того, що ці юрисдикції ще не співпрацюють у податкових питаннях, і пропонує їм вдосконалити свою законодавчу базу для вирішення виявлених питань.

Причини вилучення юрисдикцій зі списку

Цей список податкових юрисдикцій ЄС, що не співпрацюють (Додаток I), включає країни, які або не вступили в конструктивний діалог з ЄС з питань податкового управління, або не виконали своїх зобов'язань щодо впровадження необхідних реформ. Ці реформи мають бути спрямовані на відповідність набору об'єктивних критеріїв належного податкового управління, які включають податкову прозорість, справедливе оподаткування та імплементацію міжнародних стандартів, спрямованих на запобігання розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування. Список оновлюється двічі на рік, щоб відстежувати події, як правило, у лютому та жовтні, під егідою міністрів фінансів ЄС.

Що стосується Багамських островів, островів Теркс і Кайкос, то з жовтня 2022 року Форум ОЕСР зі шкідливої податкової практики (FHTP) виявив недоліки у виконанні вимог щодо економічної сутності в обох цих юрисдикціях. Згідно з останньою оцінкою FHTP, рекомендації обом юрисдикціям щодо виправлення цих недоліків були перетворені з «жорстких» на «м'які» рекомендації, що дозволило Code of Conduct Group вважати ці юрисдикції такими, що відповідають стандарту для юрисдикцій з відсутністю або лише номінальним податком на прибуток підприємств.

У жовтні 2023 року Беліз і Сейшельські острови були включені до списку юрисдикцій, що не співпрацюють, для цілей оподаткування після негативної оцінки Глобального форуму ОЕСР щодо обміну інформацією за запитом. Після змін у правилах, що застосовуються в цих юрисдикціях, Глобальний форум надав їм обом додатковий перегляд, який буде проведено найближчим часом. В очікуванні результатів цього перегляду Беліз і Сейшельські острови були включені до відповідного розділу Додатку II.

Документ про стан справ (Додаток II)

На додаток до переліку податкових юрисдикцій, що не співпрацюють, Рада ЄС схвалила звичайний документ про стан справ (Додаток II), який відображає поточну співпрацю ЄС з його міжнародними партнерами та зобов'язання цих країн реформувати своє законодавство з метою дотримання узгоджених стандартів належного податкового управління. Його метою є визнання поточної конструктивної роботи у сфері оподаткування та заохочення позитивного підходу кооперативних юрисдикцій до впровадження принципів належного податкового управління.

Дві юрисдикції, Албанія та Гонконг, виконали свої зобов'язання, внісши поправки до шкідливого податкового режиму, і будуть виключені з документа про стан справ.

Аруба та Ізраїль також виконали всі свої незавершені зобов'язання (пов'язані з автоматичним обміном інформацією про фінансові рахунки в рамках загального стандарту звітності).

Глобальний форум дав Ботсвані та Домініці позитивні оцінки щодо обміну інформацією за запитом, що призвело до видалення згадки про ці юрисдикції у відповідному розділі.

Завдяки цим оновленням «сірий» список ЄС (Додаток II)  складається з наступних 10 юрисдикцій:

  1. Вірменія,
  2. Беліз,
  3. Британські Віргінські острови,
  4. Коста-Ріка,
  5. Кюрасао,
  6. Есватіні,
  7. Малайзія,
  8. Сейшельські острови,
  9. Туреччина,
  10. В'єтнам.

Довідково

Список юрисдикцій, які не співпрацюють між собою для цілей оподаткування, був створений у грудні 2017 року. Він є частиною зовнішньої стратегії ЄС щодо оподаткування та має на меті сприяти поточним зусиллям із сприяння ефективному управлінню податками в усьому світі.
Юрисдикції оцінюються на основі набору критеріїв, встановлених Радою. Ці критерії охоплюють податкову прозорість, справедливе оподаткування та імплементацію міжнародних стандартів, спрямованих на запобігання розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування.

Голова групи з кодексу поведінки веде політичний та процедурний діалог з відповідними міжнародними організаціями та юрисдикціями, де це необхідно.

Робота над списком – це динамічний процес. З 2020 року Рада оновлює список двічі на рік. Наступний перегляд списку запланований на жовтень 2024 року.

Перелік викладений у Додатку I висновків Ради ЄС щодо переліку юрисдикцій, що не співпрацюють для цілей оподаткування. Висновки також включають документ про стан справ (Додаток II), що визначає кооперативні юрисдикції, які внесли подальші вдосконалення у свою податкову політику або пов'язану з цим співпрацю.

Рішення Ради готуються групою з кодексу поведінки Ради, яка також відповідає за моніторинг податкових заходів у державах-членах ЄС. Група з кодексу поведінки тісно співпрацює з міжнародними організаціями, такими як Форум ОЕСР зі шкідливої податкової практики (FHTP), щоб сприяти ефективному управлінню податками в усьому світі.

Актуальний довідник країн в сервісі Сервісі CheckLists FinAP  завжди в актуальному стані в "ІНФОРМАЦІЙНОМУ ДОВІДНИКУ КРАЇН".

Читайте також:

 

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial