На які цілі юридичним особам дозволили використовувати кошти з арештованих рахунків?

Розпорядження КМУ від 11 березня 2022 р. № 212-р «Про забезпечення здійснення розрахунків підприємств, установ, організацій в умовах воєнного стану».
 

Відповідно до розпорядження  КМУ від 11 березня 2022 р. № 212-р «Про забезпечення здійснення розрахунків підприємств, установ, організацій в умовах воєнного стану»  з метою забезпечення розрахунків з населенням та бюджетом в умовах воєнного стану дозволити юридичним особам — боржникам здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти на яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, виключно на такі цілі:

      • виплата заробітної плати в розмірі не більше 5 мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника юридичної особи — боржника;
      • сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Проведення перевірки дотримання вимог цього розпорядження під час здійснення виплат покладається на службових осіб юридичної особи — боржника.

Це розпорядження діє до припинення чи скасування воєнного стану.

Нагадаємо також, що Опендатабот отримав від виконавчої служби інформацію на запит, що робити якщо не вдається проводити операції з заблокованих рахунків під час війни:

      1. Переконатися, що сума стягнення за виконавчим документом не перевищує 100 000 грн.
      2. Звернутися до найближчого відділення банку або фінансової установи, в якій наявна заборгованість з вимогою зняття арешту
      3. У разі відмови зателефонувати на гарячу лінію НБУ за телефоном 0 800 505 240 або на урядову гарячу лінію – 1545
      4. Автоматизована система виконавчих проваджень та інші реєстри наразі не працюють, тому ДВС або приватні виконавці не мають можливість видати відповідну постанову про зняття арештів.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial