Мін’юст надав роз’яснення, щодо документів які посвідчують особу та підтверджують громадянство України

Мін'юст: Щодо подання документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус, для вчинення нотаріальних дій, проведення реєстраційних дій та державної реєстрації актів цивільного стану.
 

Мін’юст надав роз’яснення, щодо подання документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус, для вчинення нотаріальних дій, проведення реєстраційних дій та державної реєстрації актів цивільного стану

 В умовах воєнного стану була призупинена робота інформаційно-комунікаційних систем ДМС та надання адміністративних послуг, у тому числі:

   • оформлення та видача паспорта громадянина України,
   • доставка персоналізованих документів безпосередньо до територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС;
   • вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України зразка 1994 року по досягненню 25- і 45-річного віку.

Наразі ДМС відновило надання адміністративних послуг з урахуванням запроваджених у відповідному регіоні заходів правового режиму воєнного стану.

Разом з тим залишається ускладненою (у окремих випадках відсутньою) можливість персоналізації на Державному підприємстві «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» та доставка виготовлених документів (паспорт громадянина України) безпосередньо до територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.

У зв’язку з чим на період дії воєнного стану у громадян України, іноземців та осіб без громадянства обмежена можливість:

   • обміну документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи,
   • вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України по досягненню 25- і 45-річного віку.

Отже, до відповідного нормативного врегулювання або відновлення роботи ДМС у повному обсязі, з метою вчинення нотаріальних дій або проведення державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в регіонах, де у громадян України, іноземців та осіб без громадянства обмежена можливість обміну документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи або вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України по досягненню 25- і 45-річного віку, особи можуть пред’являти документ, строк дії якого закінчився, або документ, що посвідчує особу, до якого своєчасно не вклеєна фотокартка.

Також Мім'юст звертає увагу на затвердження Тимчасового порядоку внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон (постанова КМУ від 28.02.2022 № 170 «Деякі питання внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон»).

Нагадаємо, що  Державна міграційна служба України та МВС  03 березня 2022р. надали роз'яснення, щодо документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

Для ідентифікації на території України громадян України, у яких втрачені або знищені документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, МОЖЛИВО використовувати е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон, сформовані засобами мобільного застосунку "ДІЯ".

Така можливість передбачена статтею 14¹ Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Всі е-паспорти, що відображаються у мобільному застосунку "ДІЯ", вважаються дійсними.

Разом із тим, для збереження можливості подальшого відображення електронних документів, НЕ рекомендується виходити із облікового запису в мобільному застосунку "ДІЯ", а також не здійснювати його переінсталяцію! Оскільки після згаданих процедур е-паспорти тимчасово не зможуть бути відображені.

ВАЖЛИВО: Про повноцінне відновлення відображення е-паспортів у мобільному застосунку ДІЯ буде повідомлено додатково.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial