Нацбанк оприлюднив інформацію, яку потрібно знати фінансовим установам під час дії воєнного стану

Роз’яснення НБУ стосовно роботи фінансових установ під час воєнного стану.
 

Що важливо знати для небанківського ринку

Національний банк України провів зустрічі з учасниками ринків небанківських фінансових послуг – фінансовими компаніями, ломбардами, лізингодавцями, страховиками та кредитними спілками, про що повідомив на своїй сторінці в facebook.

Ось такі ключові тези виступів регулятора:

В умовах воєнного стану Національний банк не застосовуватиме заходів впливу за порушення строків подання звітності як статистичної, так і фінансової (консолідованої, проміжної).

Регулятор не застосуватиме заходів впливу за порушення вимог щодо:

      • наявності власного капіталу;
      • подання документів та надання інформації регулятору, передбачених низкою нормативно-правових актів Національного банку, зокрема Положенням про ліцензування та реєстрацію.

Для усіх учасників ринку встановлені послаблення, які допоможуть їм сконцентрувати увагу на професійній діяльності.

До страховиків не застосовуватимуться заходи впливу за порушення обов’язкових критеріїв і нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика.

До кредитних спілок не застосовуватимуться заходи впливу за порушення обов’язкових фінансових нормативів та вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок. Також не буде заходів впливу за порушення строків проведення чергових загальних зборів членів кредитної спілки за підсумками 2021 року.

До фінансових компаній-гарантів не застосовуватимуться заходи впливу за порушення обов’язкових фінансових нормативів та вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами.

До небанківських фінансових груп (відповідальної особи, інших учасників небанківської фінансової групи) не застосовуватимуться заходи впливу за порушення вимог щодо достатності регулятивного капіталу, складання й подання консолідованої і субконсолідованої звітності та інформації.

Незважаючи на дію воєнного стану, учасники ринку небанківських фінансових послуг повинні виконувати свої зобов'язання перед клієнтами у повному обсязі, наскільки це можливо за поточних умов.

Що важливо знати для Банків

З метою забезпечення надійного та стабільного функціонування банківської системи Національний банк встановив порядок складання та подання українськими банками фінансової звітності в умовах воєнного стану.

Ось три важливі пункти цього порядку:

      • Банки, які не завершили роботу щодо складання річної фінансової звітності та консолідованої річної звітності за 2021 рік у зв’язку з уведенням воєнного стану мають продовжити цю роботу після припинення чи скасування дії воєнного стану.
      • Банки за можливості подають та оприлюднюють на власному вебсайті річну фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за 2021 рік разом з аудиторським звітом і подають фінансову звітність, складену на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі, до центру збору фінансової звітності, операційне управління яким здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
      • Національний банк не застосовує до банків заходів впливу за порушення ними строків подання річної фінансової звітності та консолідованої річної фінансової звітності за 2021 рік разом з аудиторським звітом, а також проміжної фінансової звітності та консолідованої проміжної фінансової звітності за I квартал 2022 року в період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування.

Читайте також:

ЄС запровадив обмежувальні заходи щодо 160 осіб через військову агресію Росії проти України

Встановлено мораторій на виконання грошових та інших зобов’язань, кредиторами за якими є Російська Федерація або особи, пов’язані з державою-агресором

Купівля валюти та здійснення транскордонних переказів з метою оплати товарів критичного імпорту

Сергій Марченко: Процес надходження гуманітарної допомоги має бути спрощеним і контрольованим

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial