Сергій Марченко: Процес надходження гуманітарної допомоги має бути спрощеним і контрольованим

Окремі категорії товарів, зазначені в переліку будуть вважатись гуманітарною допомогою за наявності письмового рішення голови обласної державної адміністрації, голови Київської, міської державної адміністрації щодо визначення переліків товарів та ваги вантажів, що необхідні для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони.
 

07 березня 2022 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову №224 «Про затвердження переліку категорій товарів, що визнаються гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань гуманітарної допомоги» (далі – Постанова).

«Процес надходження до України гуманітарної допомоги, пального, транспортних засобів та товарів військового призначення має бути з одного боку спрощеним, а з іншого – контрольованим для забезпечення її надходження за призначенням», – підкреслив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Прийнятою Постановою затверджено перелік окремих категорій товарів, у тому числі, підакцизних, які визнаються гуманітарною допомогою автоматично. При цьому визначається наступне:

      • вказані товари не призначені для продажу і ввозяться для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, цивільного захисту населення та забезпечення його повсякденних потреб;
      • окремі категорії товарів, зазначені в переліку (наприклад, товари військового призначення, підакцизні пально-мастильні матеріали, автомобілі, літаки, судна, товари для будівництва) будуть вважатись гуманітарною допомогою за наявності письмового рішення голови обласної державної адміністрації, голови Київської, міської державної адміністрації (керівника відповідної військово-цивільної або військової адміністрації у разі її утворення) щодо визначення переліків товарів та ваги вантажів, що необхідні для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, цивільного захисту населення та забезпечення його повсякденних потреб.

Також Постановою врегульовано взаємоузгодження положень окремих постанов Уряду з питань гуманітарної допомоги, а саме:

      • вносяться зміни до раніше прийнятих документів* щодо створення запобіжників, які дозволять зробити процес надходження і розподілу гуманітарної допомоги контрольованим.

Постанову розроблено на виконання  Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану», який прийнятий Верховною Радою України 03 березня 2022 р.   (Опубліковано в Голос України 7 березня 2022 ).

Перелік категорій товарів.


* 1. Порядку взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та Національного банку щодо реалізації Закону України «Про гуманітарну допомогу”, затвердженого постановю Кабінету Міністрів України від 25 березня 2013 р. № 241 – щодо нерозповсюдження його положень на товари, що ввійшли до затвердженого переліку;

2. Постанови Кабінету Міністрів України від 01 березня 2022 р. № 174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану», де визначається, що спрощений порядок пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України стосується товарів, які включені до затвердженого Кабміном переліку, а також товарів, які не увійшли в перелік, але визнані гуманітарною допомогою головою обласної державної адміністрації, головою Київської міської державної адміністрації (керівником відповідної військово-цивільної або військової адміністрації у разі її утворення).

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial