Канада запроваджує посилені заходи обачності щодо РФ у фінансовій сфері

24 лютого 2024 р., слідом за заявою FATF, Віце-Прем’єр міністр - Міністр фінансів Канади Христя Фріланд видала Директиву щодо фінансових транзакцій, пов’язаних з РФ
 

Держфінмоніторинг повідомляє, що 24 лютого 2024 р., слідом за заявою FATF, Віце-Прем’єр міністр - Міністр фінансів Канади Христя Фріланд видала Директиву щодо фінансових транзакцій, пов’язаних з РФ для суб'єктів, які регулюються Законом про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму (https://www.gazette.gc.ca/rp-pr/p1/2024/2024-02-24/html/notice-avis-eng.html#ne5).

Директива вимагає, щоб кожна фінансова операція, пов'язана з РФ, незалежно від її розміру, розглядалася як операція з високим рівнем ризику, і встановлює відповідні посилені зобов'язання щодо належної перевірки, моніторингу та ведення обліку таких фінансових операцій. Вона застосовується до всіх транзакцій, що походять з РФ або призначені для РФ, і поширюється на перекази з використанням національної та віртуальної валюти.

Таке рішення обумовлено тим, що запроваджені РФ заходи з протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, є неефективними та недостатніми і, як наслідок, можуть мати негативний вплив на цілісність фінансової системи Канади.

З цього приводу, Центр аналізу фінансових операцій та звітів Канади (FINTRAC) видав Інструкції з роз’ясненнями щодо таких фінансових операцій та заходів щодо їх перевірки та моніторингу (https://fintrac-canafe.canada.ca/obligations/dir-rus-eng). Зокрема, транзакції, що походять з РФ або призначені для РФ, можуть включати, але не обмежуватися такими:

  • електронні перекази коштів, грошові перекази або інші перекази, які включають російську адресу відправлення або призначення - це може включати транзакції, де фізична або юридична особа, бенефіціар або дані третьої сторони є російськими;
  • діяльність представників уряду РФ (наприклад, операції на банківському рахунку посольства РФ в Канаді);
  • отримання російських рублів як депозиту на рахунок або для транзакції з віртуальною валютою;
  • проведення операції з обміну іноземної валюти або віртуальної валюти, яка включає російські рублі (наприклад, канадський долар на російський рубль, російський рубль на долар США, віртуальна валюта на російський рубль тощо); і
  • видача або погашення банківських тратт або інших оборотних інструментів, які містять компонент російського рубля.

На сьогоднішній день директиви Міністра фінансів Канади в рамках Закону про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму застосовуються до транзакцій з трьома країнами – Північною Кореєю (з 2017 р.), Іраном
(з 2020 р.) та з 24 лютого п.р. з РФ. Зазначені заходи відповідають ризик орієнтованому підходу передбаченому Стандартами FATF, здійснені з метою захисту від репутаційних ризиків та загроз цілісності фінансової системи Канади та в ширшому плані імплементують рішення та заклики міжнародних організацій.

Держфінмоніторинг висловлює вдячність партнерам з Канади, в т.ч. підрозділу фінансової розвідки Канади (FINTRAC) за послідовну позицію щодо захисту Глобальної фінансової системи від ризиків та загроз, що походять з РФ.

У цьому контексті також зазначаємо, що напередодні 23 лютого 2024 р.Державний департамент США опублікував важливі рекомендації для бізнесу про ризики та розгляд питання ведення бізнесу в РФ та на окупованих РФ територіях України (https://www.state.gov/russia-business-advisory/).

Держфінмоніторинг спільно з національними та міжнародними партнерами продовжує відповідну роботу та закликає інші юрисдикції до застосування посилених заходів щодо РФ стосовно її ризиків та загроз у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Читайте також:

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial