Держфінмоніторинг опублікував дайджест актуальних новин світу в сфері ПВК/ФТ за листопад 2023 року

Дайджест актуальних новин світу в сфері ПВК/ФТ (Листопад 2023 року)
 

Держфінмоніторингом, з метою інформування громадськості та суб’єктів фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, опубліковано Дайджест актуальних новин світу у сфері ПВК/ФТ/ФРЗМЗ за листопад 2023 року.

Антилегалізаційні новини

Сінгапурський банк Oversea-Chinese Banking Corp. подав до суду на підозрюваного у відмиванні коштів на суму 15 мільйонів доларів США, що стало першим відомим випадком, коли кредитор у Сінгапурі вжив заходів для відшкодування збитків. Читати детальніше (англ.)

Грошово-фінансове управління Гонконгу вжило дисциплінарних заходів проти гонконзького відділення швейцарського банку CA Indosuez (Switzerland) SA за порушення законів про боротьбу з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, а саме наклало на банк штраф у розмірі 3 500 000 гонконзьких доларів (448 000 доларів США) за порушення законодавства у сфері боротьби з відмиванням коштів. Читати детальніше (англ.)

Голова Binance, Чанпен Чжао пішов у відставку та визнав себе винним у порушенні законів США про боротьбу з відмиванням коштів. Binance, найбільша криптовалютна біржа в світі, погодилася виплатити понад 4 мільярди доларів США в рамках угод щодо врегулювання претензій з декількома правоохоронними органами США. Читати детальніше (англ.)

Провідну юридичну фірму Південного Уельсу було оштрафовано Управлінням з питань регулювання діяльності соліситорів (SRA) на 101 357 фунтів стерлінгів за бездіяльність щодо виявлення ознак відмивання коштів у трьох операціях з майном, у двох з яких могли бути залучені особи, які потрапили під дію міжнародних санкцій. Читати детальніше (англ.)

Управління з азартних ігор Нідерландів (KSA) оштрафувало сайт Betent (Betcity) на 3 мільйони євро за порушення законодавства у сфері ПВК/ФТ. Читати детальніше (англ.)

Міжнародні санкції проти російської федерації (рф)

Державний департамент США наклав додаткові санкції на понад 200 фізичних та юридичних осіб рф. Нові обмеження стосуються осіб, які пов’язані з ухиленням від санкцій, та тих, хто причетний до сприяння спроможності росії вести війну проти України. Читати детальніше (англ.)

Болгарія вирішила припинити імпорт російської сирої нафти з березня 2024 року, на 6 місяців раніше ніж планувалося. Відповідне рішення уряду Болгарії було ухвалене з метою завадити росії обходити західні санкції. Читати детальніше (англ.)

Канада запровадила санкції проти осіб та компаній, відповідальних за поширення російської дезінформації про війну в Україні. Ці санкції вводяться проти осіб, які беруть участь у дезінформації, воєнній пропаганді та безпосередньо сприяють агресивній війні Росії проти України. Зазначається, що обмежувальні заходи було запроваджено проти 9 осіб й 6 компаній. Читати детальніше (англ.)

Велика Британія запровадила санкції проти нафтової та золотодобувної промисловості Росії. Обмеження стосуються 29 фізичних і юридичних осіб, у тому числі «російського союзу промисловців і підприємців». Читати детальніше (англ.)

Уряд Чехії заморозив всю власність державну власність рф на своїй території. Таким чином країна розширила список санкційних обмежень, запроваджених у відповідь на вторгнення рф в Україну. Читати детальніше (англ.)

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) наклало санкції на громадянку росії Катерину Жданову за її роль у відмиванні та переміщенні коштів російських еліт за допомогою віртуальних валют. Читати детальніше (англ.)

Типології, керівництва, звіти

FATF разом з Егмонтською групою та INTERPOL підготовлено Звіт «Незаконні фінансові потоки, отримані від кібершахрайства» (Illicit Financial Flows from Cyber-Enabled Fraud). У Звіті визначено індикатори ризику, вимоги та засоби боротьби з шахрайством, які можуть допомогти суб’єктам державного та приватного секторів виявляти та запобігти кібершахрайству та пов’язаному з ним відмиванню коштів. Читати детальніше (англ.)

FATF та Організацією економічного співробітництва та розвитку розроблено Звіт «Зловживання громадянством і резидентством в інвестиційних програмах» (Misuse of Citizenship and Residency by Investment Programmes). Цей Звіт досліджує ризики відмивання коштів і фінансових злочинів, пов’язані з програмами громадянства та резидентством через інвестиції (CBI/RBI), включно з ризиками, пов’язаними з підкупом інооземних посадових осіб, шахрайством і корупцією, а також їхній вплив на суспільну доброчесність, оподаткування та міграцію. Читати детальніше (англ.)

FATF розроблено Звіт «Повернення міжнародних доходів, одержаних злочинним шляхом, через міжвідомчі робочі групи» (Recovering International Proceeds of Crime through Inter-Agency Networks). FATF провела незалежний огляд діяльності міжвідомчих робочих груп (ARINs), їх глобального впливу, функцій та проблем, з якими вони стикаються. Читати детальніше (англ.)

За результатами Пленарного засідання FATF, яке відбулось 25- 27 жовтня 2023 року у м. Париж, Французька Республіка, були внесені зміни до Рекомендацій 4, 8, 30, 31, 38, 40 для посилення механізму глобального поверненню коштів та захисту неприбуткових організацій від неправомірного використання для фінансування тероризму. Читати детальніше (англ.)

Європейською службою банківського нагляду (EBA) опубліковано оновлені рекомендації щодо ризикоорієнтованого нагляду для охоплення наглядових органів за постачальниками послуг крипто активів (CASP). Читати детальніше (англ.)

Кримінальні новини в сфері протидії відмиванню коштів

Литовського бізнесмена, пов’язаного з режимом Екваторіальної Гвінеї, було обвинувачено у торгівлі зброєю та відмиванні коштів на суму понад 91 мільйона євро (99,55 мільйона доларів США). Читати детальніше (англ.)

33-річного громадянина Нігерії, який проживав у Джексонвіллі, штат Флорида, було засуджено за відмивання коштів до 42 місяців ув’язнення та трьох років випробувального терміну. Чоловіка також зобов’язали виплатити компенсацію в розмірі 2 590 987 доларів США та була здійснена конфіскація на суму 810 966 доларів США. Читати детальніше (англ.)

Судом Нової Зеландії 58-річну жінку було засуджено до семи з половиною років позбавлення волі за обвинуваченням у відмиванні коштів на щонайменше 18 мільйонів доларів США для наркокартелю Ксав’є Валента.

Боротьба з фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення

Громадянина Сполученого Королівства, який організував незаконне перевезення тисяч фунтів стерлінгів до Туреччини з метою фінансування тероризму, було засуджено до восьми років позбавлення волі. Читати детальніше (англ.)

20-річного чоловіка зі Сполучених Штатів Америки засудили до 15 років позбавлення волі та 20 років випробувального терміну за участь у змові з метою надання матеріальної підтримки терористичній організації ІДІЛ. Читати детальніше (англ.)

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial