Моніторинг виконання заходів Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр. має бути доступним для кожного, в тому числі для міжнародних партнерів, – НАЗК

28 червня 2023 року НАЗК запустило інформаційну систему моніторингу реалізації ДАП та анонсувало її англомовну версію
 

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму офіційному ресурсі інформує про створення моніторингової системи,  запуск публічної частини якої заплановано на 17 серпня. Також чекаємо вже восени на її англомовну версію.

Органи державної влади вже внесли інформацію про результати виконання заходів ДАП у першому півріччі поточного року. Надалі таку інформацію вони вноситимуть до системи щоквартально.

Моніторинг виконання заходів Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр. (ДАП) має бути доступним для кожного, в тому числі для міжнародних партнерів.

«Важливо, щоб вони бачили реальні успіхи та прогрес України в подоланні корупції. Це наблизить нас до перемоги у війні, а також до ЄС, НАТО та ОЕСР.» - Про це повідомив Голова НАЗК під час презентації інформаційної системи моніторингу антикорупційної політики (далі – системи) для міжнародних партнерів і представників посольств.

Інформаційна система розроблена НАЗК для моніторингу та оцінки виконання понад тисячі заходів ДАП.

«При розробці системи враховано найкращий міжнародний досвід створення подібних інструментів. Тому вона має шанси стати стандартом для моніторингу державної політики в цілому, а згодом і зразком для інших держав. Сподіваємось, що ця система буде зручною для усіх користувачів. Громадяни та наші міжнародні партнери зможуть контролювати прогрес виконання антикорупційних заходів», – зазначив Олександр Новіков. Він подякував міжнародним партнерам за підтримку ініціатив Національного агентства.

Про важливість ДАП для держави нагадав керівник Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (EUACI) Аллан Паг Крістенсен.

«Сьогодні боротьба з корупцією є, мабуть, більш важливою, ніж будь-коли. Ефективна реалізація Державної антикорупційної програми допоможе створити краще суспільство та впровадити реформи, які воно очікує від Уряду. Система моніторингу — це якісний інструмент, який має багато функцій і покаже, які органи влади та державні установи виконують свої зобов’язання, а які ні. Таким чином суспільство здійснюватиме додатковий контроль», — сказав Аллан Паг Крістенсен

За словами директора Департаменту антикорупційної політики Дмитра Калмикова та керівника відділу узагальнення даних про корупцію Володимира Харченка система має закриту та відкриту (публічну) частини.

Закрита частина, до якої підключені всі виконавці програми, призначена для організації та планування виконання заходів в межах кожної інституції, а також надання до НАЗК інформації про стан та динаміку виконання кожного заходу.

Публічна частина призначена для відображення повної та об’єктивної інформації про виконання заходів, а також відображення результатів щоквартального моніторингу та щорічної оцінки ефективності реалізації Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми. Ця система матиме зручний інтерфейс та інтерактивну візуалізацію, різні варіанти фільтрації даних тощо.

Підтримку в розробці інформаційної системи моніторингу антикорупційної політики надала  Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI).

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial