З 2 по 6 грудня 2024 року представники України, очолювані Державною службою фінансового моніторингу, взяли участь у засіданнях Робочої групи з оцінок та 68-му Пленарному засіданні Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL), і повідомляють, що вони проходили у м. Страсбург, Франція.
Під час засідання обговорювалися:
-
- Звіти про взаємну оцінку (зокрема Боснії і Герцеговини та Гернсі) та прогрес країн у межах 5-го раунду взаємної оцінки.
- Типології відмивання коштів та фінансування тероризму, пов'язані з військовими конфліктами (Україна є лідером команди проєкту щодо вивчення цих ризиків).
- Підготовка до 6-го раунду взаємної оцінки MONEYVAL.
- Добровільне дотримання податкового законодавства країнами-членами.
- Інші ініціативи у сфері ПВК/ФТ.
У заходах брали участь представники країн-членів Ради Європи, а також міжнародні організації, зокрема FATF, Егмонтська група, МВФ, ЄБРР та інші.
Україна підтвердила свою відданість міжнародним стандартам у сфері фінансового моніторингу, навіть в умовах неспровокованої військової агресії рф. У рамках Пленарного тижня також відбулися робочі зустрічі з країнами-членами та спостерігачами MONEYVAL.
Ключовою подією стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Головою Держфінмоніторингу України Ігорем Черкаським та Директором Підрозділу фінансової розвідки Джерсі Джонатаном Грумом. Цей документ створює основу для активізації співпраці у сфері протидії відмиванню коштів, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення.
Ігор Черкаський підкреслив:
«Це важливий крок у зміцненні нашої міжнародної співпраці. Ми об’єднуємо ресурси та досвід із нашими закордонними партнерами для забезпечення прозорості фінансових потоків та запобігання злочинним діям».
Також обговорювалася співпраця з Джерсі в рамках типологічного дослідження MONEYVAL «Доходи та конфлікт (включаючи військову агресію, війну)».
Наразі Держфінмоніторингом укладено 85 міжнародних угод міжвідомчого характеру, що демонструє активну позицію України у розвитку глобальної мережі співпраці у протидії фінансовим злочинам.
Читайте також:
- Україна посилює міжнародну співпрацю для боротьби з фінансовими злочинами
- Дайджест актуальних новин світу в сфері ПВК/ФТ за жовтень 2024 року
- Проведення Національної Оцінки Ризиків від FATF: структурований підхід до AML
- Інформування про результати роботи Держфінмоніторингу за 9 місяців 2024 року
- Схвалено Стратегію MONEYVAL на 2023-2027 роки та Декларацію високого рівня щодо пріоритетів MONEYVAL