Подовжено термін дії електронного підпису під час воєнного стану

В період воєнного стану українці зможуть використовувати електронний підпис без його перевидання після закінчення терміну дії.
 

Термін дії електронного підпису під час воєнного стану подовжено відповідно Постанови Кабміну від 19 вересня 2018 р. № 749 “Про затвердження Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності”, про що ще раз нагадує Міністерство цифрової трансформації України.

Обов'язкове використання електронного підпису на захищеному носії в Україні cпочатку відтермінували до 31 березня цього року. Уряд ухвалив відповідну постанову 23 лютого 2022 року.

У 2020 році використання електронного підпису в окремих випадках було впроваджено в межах експериментального проекту, а обов'язкове використання е-підпису на захищених носіях планувалося запустити з 5 березня цього року.

Експериментальний проект успішно себе зарекомендував.
Лише минулого року було отримано 17 млн е-підписів, якими скористалися понад 8 млрд разів.

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) — це аналог власноручного підпису, яким можна підписати будь-який документ: заяву, договір тощо.

Такий підпис має свій термін дії, зазвичай від одного до двох років. Для його подовження деяким користувачам необхідно фізично навідатися до свого надавача, щоб той перевидав КЕП.

Але для багатьох українців в умовах воєнного стану зробити це неможливо. Ось тому Мінцифри спільно з Держспецзвʼязку забезпечать безперебійне функціонування системи надання е-послуг.

Тому, на основі раніше створених ключів, надавачі електронних довірчих послуг самостійно сформують вам новий КЕП. А отже, можна продовжувати ним користуватися та підписувати документи онлайн.

Довідково:
Минулого року Уряд схвалив законопроект щодо укладання угоди з Євросоюзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства ЄС у сфері електронної ідентифікації та направив його на розгляд Парламенту.
Документ спрямований на вдосконалення державного регулювання у цій сфері.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial