«Сірий» список FATF поповнився новими країнами

Підсумки Пленарного засідання Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей, 21-23 червня 2023р.
 

23 червня 2023 р. завершилося третє пленарне засідання FATF під головуванням Т. Раджі Кумара. У цих дискусіях у штаб-квартирі FATF у Парижі взяли участь делегати з понад 200 юрисдикцій Глобальної мережі та спостерігачі від міжнародних організацій. Повідомляється на сайті організації.

FATF висловила глибоке співчуття народу України у зв’язку з безпідставною втратою людських життів і руйнуванням інфраструктури та суспільства в результаті триваючого військового вторгнення російської федерації в Україну. Хоч агресивна війна росії проти України продовжує суперечити принципам FATF, і призупинення членства російської федерації продовжує діяти, але росію так і не включили до «сірого» чи «чорного» списку FATF.

Та FATF наголошує, щоб всі юрисдикції були пильними щодо поточних і нових ризиків від обходу заходів, вжитих проти російської федерації з метою захисту міжнародної фінансової системи.

Члени FATF погодилися опублікувати четверте цільове оновлення щодо впровадження Рекомендацій FATF щодо віртуальних активів і постачальників послуг віртуальних активів. Члени FATF також просунули роботу із запобігання зловживанню некомерційними організаціями (НКО) і погодилися оприлюднити для громадського обговорення потенційні зміни до Рекомендації 8 та оновленого документу FATF з передових практик щодо боротьби зі зловживанням некомерційними організаціями. 

FATF обговорила та ухвалила звіт про взаємну оцінку Люксембургу, в якому  оцінено ефективність заходів цієї країни та досягнення високого рівня  технічної відповідності вимогам FATF. 

Юрисдикції, які перебувають під посиленим моніторингом, активно співпрацюють з FATF для усунення стратегічних недоліків у своїх режимах протидії відмиванню грошей, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Коли FATF ставить юрисдикцію під посилений моніторинг, це означає, що країна зобов’язалася виконати План дій для швидкого усунення виявлених стратегічних недоліків у погоджені терміни. Тобто «сірий» список FATF поповнився новими країнами – це

  • Камерун,
  • Хорватія
  • В’єтнам.

FATF визначає країни або юрисдикції з серйозними стратегічними недоліками для протидії відмиванню грошей, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Ці юрисдикції підлягають заклику до дій для захисту міжнародної фінансової системи. Північна Корея, Іран та М'янма - - до «чорного» списку не додано нових країн.

Через чотири роки після того, як FATF посилила свої стандарти щодо віртуальних активів (VA) і постачальників послуг віртуальних активів (VASP), глобальне впровадження цих заходів залишається відносно низьким. Усунення прогалин у глобальному регулюванні віртуальних активів є невідкладним пріоритетом.  

27 червня FATF опублікує звіт, у якому закликає країни швидко впровадити Рекомендації FATF щодо віртуальних активів і VASP, включаючи Правило подорожей, щоб закрити ці лазівки. 

FATF продовжуватиме підтримувати глобальну відповідність і в першій половині 2024 року опублікує таблицю, яка показуватиме, які кроки юрисдикції-члени FATF та інші юрисдикції з істотно важливою діяльністю VASP зробили для виконання Рекомендації 15.  

FATF продовжила роботу з перегляду стандартів FATF, що стосуються повернення активів, відповідно до свого пріоритету щодо посилення заходів країн, спрямованих на позбавлення злочинців їхніх незаконно здобутих доходів. 

Робота FATF робить цінний внесок у боротьбу з корупцією, який доповнює роботу інших міжнародних органів у цій сфері. Пленарне засідання прийняло внутрішній інструмент для полегшення оцінки Рекомендації 36, яка вимагає від країн імплементації відповідних статей Конвенції ООН проти корупції (UNCAC), щоб покращити узгодженість цих оцінок у Глобальній мережі. Члени FATF також отримали оновлену інформацію про хід поточної роботи щодо неправомірного використання громадянства та права на проживання в інвестиційних схемах, що також стане вагомим внеском у боротьбу з корупцією.

Делегати також обговорили оновлений документ FATF щодо найкращих практик боротьби зі зловживанням некомерційних організацій. 

Учасники пленарного засідання подякували віце-президенту Мексики Елізі де Анда Мадразо, яка покидає свій пост, та вітали її наступника Джеремі Вейла з Канади, який прийме посаду віце-президента FATF з 1 липня.

 Актуальний довідник країн в сервісі Сервісі CheckLists FinAP  завжди в актуальному стані в "ІНФОРМАЦІЙНОМУ ДОВІДНИКУ КРАЇН".

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial