Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) визнала Україну потенційним членом Cвоєї організації і проводить переговори про вступ України до «клубу успішних країн»
На початку цього місяця Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) визнала Україну своїм потенційним членом і проводить переговори про вступ України до Cвоєї Організації. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.
Це відкриває шлях до вступу у так званий клуб успішних країн. Україна сподівається, що в діалозі з ОЕСР незабаром вдасться перейти до обговорення та підготовки дорожньої карти, що міститиме необхідні кроки та критерії, яким країна має відповідати для набуття членства. Також планується якнайшвидше відкрити офіс ОЕСР в Україні.
Вступ до ОЕСР — це, насамперед, потужний євроінтеграційний крок для України. Тісніша співпраця із ОЕСР сприятиме європейській інтеграції України. Стандарти ОЕСР зазвичай лягають в основу рішень, які приймає ЄС. Впроваджуючи їх, Україна зможе проводити реформи у різних галузях у відповідності з принципами, які сповідує ЄС.
Прийняття України в коло розвинених держав насамперед є важливим маркером готовності нашої країни до вступу в ЄС та сигналом для іноземних компаній, що Україна — перспективне місце для інвестицій та розвитку бізнесу. Це означає, що в бюджет нашої країни будуть надходити додаткові кошти, які так потрібні на повоєнну відбудову, зміцнення та розвиток.
Нагадаємо, що Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), (англ. Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD)) — міжнародна організація, що об'єднує 38 найбільш економічно розвинених країн світу, на які припадає понад 62% світового ВВП.
Члени ОЕСР керуються принципами демократії та ринкової економіки і тісно співпрацюють між собою з метою розробки оптимальних державних політик в усіх сферах: від медицини та освіти до економіки та промисловості.
ОЕСР також активно співпрацює з державами світу, які не є членами організації, у рамках спеціалізованих програм, міжнародних заходів тощо (близько 70 країн мають статус партнерів, беручи участь у багатьох сферах її діяльності).
ОЕСР є глобальним світовим клубом успішних країн, яких поєднали економічні інтереси зростання у партнерстві й довірі, визнанні країнами-учасницями високих стандартів доброчесності й прозорості бізнесу.
Слугуючи потужним каталізатором реформ, стандарти й принципи ОЕСР створюють умови для загального покращення добробуту країн-учасниць.
Кожна країна оцінюється на придатність для комфортного і безпечного проживання та інвестування.
Головним інструментом є експертне оцінювання – огляд відповідності країн певним економіко-правовим критеріям на відповідність визнаним стандартам. За результатами такого оцінювання ОЕСР складає, так звані, чорний та сірий список країн (юрисдикцій):
- чорний список - список країн, у які потрапляють держави, які проводять політику недобросовісної податкової конкуренції: дозволяють компаніям оптимізувати оподаткування, а також не надають інформації податковим органам інших юрисдикцій. На сьогодні жодна юрисдикція не віднесена до чорного списку OECР.
- сірий список - список країн, юрисдикцій, територій, які офіційно поклали на себе зобов'язання щодо прийняття податкових стандартів та зобов'язання обміну податковою інформацією, однак ці країни не достатньо впровадили їх у практику.
Критерії віднесення тієї чи іншої юрисдикції до списку ОЕСР:
- застосування міжнародних стандартів оподаткування, які були затверджені ще у 2004 році у Берліні в рамках проведення зустрічі Великої двадцятки (одним із основних положень цих стандартів є зобов'язання країн обмінюватися інформацією з будь-яких податкових питань незалежно від положень національного податкового законодавства про захист приватної інформації або банківської таємниці для податкових цілей. Організацією ОЕСР вироблено міжнародно погоджені стандарти обміну інформацією для цілей оподаткування (EOIR)). Таким чином, країни, які дотримуються цих міжнародних норм, повинні надавати відомості для податкових органів інших держав, а до держав, які відмовляються від ухвалення податкових стандартів, можуть застосовуватися економічні санкції;
- недобросовісна конкуренція у сфері оподаткування, тобто свідоме заниження основи оподаткування з метою залучення підприємств - платників обов'язкових платежів.
Актуальний довідник країн в сервісі Сервісі Check√Lists FinAP™ завжди в актуальному стані в "ІНФОРМАЦІЙНОМУ ДОВІДНИКУ КРАЇН".
Читайте також:
- ОЕСР: шлях України до “клубу успішних країн”
- ЄС: Про список юрисдикцій, які не співпрацюють для цілей оподаткування
- BEPS: Підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування
- FinAP: Основні питання щодо співпраці з політично значущими особами
- Автоматизація процесів фінансового моніторингу з сервісом Check√Lists FinAP
- FATF: Міжнародна група з протидії відмиванню грошей внесла зміни в чорний та сірий списки FATF та ввела нові обмеження проти росії