FATF: Міжнародна група з протидії відмиванню грошей внесла зміни в чорний та сірий списки FATF та ввела нові обмеження проти росії

За результатами чергового пленарного засідання, яке тривало упродовж 18-21 жовтня в Парижі, Міжнародна група з протидії відмиванню грошей (FATF) внесла зміни в чорний та сірий списки FATF та наклала додаткові обмеження на повноваження росії. Зокрема, заборонила брати участь у поточних і майбутніх проєктах FATF
 

За результатами чергового пленарного засідання, яке тривало упродовж 18-21 жовтня в Парижі, Міжнародна група з протидії відмиванню грошей (FATF) внесла зміни в чорний та сірий списки FATF та наклала додаткові обмеження на повноваження росії. Зокрема, заборонила брати участь у поточних і майбутніх проєктах FATF. Про це йдеться в заяві групи, яка опублікована за підсумками чергового пленарного засідання, яке тривало упродовж 18-21 жовтня в Парижі. 

Згідно із заявою, FATF вкотре висловила глибоке співчуття з приводу безпідставних втрат людей, страждань і руйнувань, спричинених триваючим російським вторгненням в Україну.
Нагадаємо, що Держфінмоніторинг України також взяв участь у черговому Пленарному засіданні та засіданнях відповідних робочих груп FATF, про що повідомив на своєму сайті.

На пленарному засіданні були внесені такі зміни в списки FATF:

До списку юрисдикцій, щодо яких діє заклик до дії (чорний список) була додана М'янма.

В чорному списку FATF визначає країни або юрисдикції з серйозними стратегічними недоліками щодо протидії відмиванню грошей, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Ці юрисдикції підлягають заклику до дій для захисту міжнародної фінансової системи.

Станом на сьогодні, загалом, до чорного списку віднесені 3 країни:

До списку юрисдикцій, за якими здійснюється посилений моніторинг (сірий список) внесено такі зміни:

З сірого списку FATF були виключені:

    • Нікарагуа,
    • Пакистан

До сірого списку FATF додані:

    • Демократична Республіка Конго (ДРК),
    • Мозамбік
    • Танзанія.

Юрисдикції, які перебувають під посиленим моніторингом, активно співпрацюють із FATF для усунення стратегічних недоліків у своїх режимах протидії відмиванню грошей, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Коли FATF ставить юрисдикцію під посилений моніторинг, це означає, що країна зобов’язалася швидко усунути виявлені стратегічні недоліки в узгоджені терміни. 

Станом на сьогодні, загалом, до сірого списку віднесені 23 країни:

Актуальний довідник країн в сервісі Сервісі CheckLists FinAP  завжди в актуальному стані в "ІНФОРМАЦІЙНОМУ ДОВІДНИКУ КРАЇН".

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial