НАЗК інформує про результати 10-ї сесії Конференції держав - учасниць Конвенції ООН проти корупції. Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) провів зустрічі з Віце-президентом Світового банку з питань доброчесності (INT) Мугамаду Діогне та керівником антикорупційного напрямку Міжнародного валютного фонду (МВФ) Еммануелем Матіасом. Зокрема, НАЗК та Світовий банк підписали Меморандум про співробітництво.
«Україна розробила Антикорупційну стратегію та покроковий план з її виконання — Державну антикорупційну програму до 2025 року. Виконання передбачених ними заходів на всіх рівнях вже дає результати. Верховна Рада України відновила обовʼязок подавати електронні декларації для всіх посадовців, демонструючи повну прозорість попри війну. Україна здатна гарантувати прозорість та підзвітність у процесах, пов’язаних з отриманням допомоги зараз та під час відбудови. Підписання цього меморандуму - ще одне свідчення довіри до нашої держави», — заявив Голова НАЗК.
Він також розповів Віце-президенту Світового банку про можливість відслідковувати прогрес виконання Україною Державної антикорупційної програми (ДАП) за допомогою Інформаційної системи моніторингу реалізації державної антикорупційної політики, яка також доступна англійською мовою: https://dap.nazk.gov.ua.
Під час зустрічі з представником МВФ Олександр Новіков розповів про останні досягнення України в антикорупційній сфері. Йдеться, зокрема, про нещодавно ухвалені Верховною радою України законопроекти про розширення штату Національного антикорупційного бюро України, посилення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та збільшення повноважень НАЗК.
«Україна зараз демонструє внутрішню єдність не тільки борючись з ворогом, але й працюючи над розбудовою системи доброчесності, а отже, і ефективності усієї держави», — зазначив очільник НАЗК.
Представник МВФ відзначив прогрес України та підкреслив важливість забезпечення повної незалежності антикорупційних інституцій в Україні.
Читайте також:
- Україна представила ООН результати боротьби з корупцією та цифрові інструменти доброчесності
- Оновлено Перелік посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків, – НАЗК
- Державна антикорупційна програма та перші результати її виконання
- AMLA – європейський орган з протидії відмиванню грошей і фінансуванню тероризму