
Перший Форум з даних про транскордонні платежі відбувся 20-21 травня 2025 року в Базелі, об’єднавши експертів з питань платежів, боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму (AML/CFT), санкцій, а також конфіденційності та захисту даних.
Форум, створений у березні 2025 року Радою з фінансової стабільності (FSB) за участю Цільової групи з фінансових заходів боротьби з відкриттям фінансових заходів боротьби з відкриттям фінансових заходів (FATF) та Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), працюватиме над зміцненням співпраці з питань, пов'язаних з даними, у транскордонних платежах, таких як спосіб збору, зберігання та управління даними через кордони.
Це також надасть корисні поради щодо використання технологій та міжсекторальної співпраці для посилення узгодженості заходів боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму з цілями захисту даних, наприклад, шляхом забезпечення швидкої доступності даних, коли вони потрібні слідчим, відповідно до таких принципів, як мінімізація даних.
Протягом двох днів учасники з приватного та державного секторів, включаючи представників низки делегацій FATF, обговорювали, як зробити внесок у поточні проекти в цих трьох міжнародних організаціях для подолання тертя в транскордонних платежах, що виникає через відмінності в законах, нормативних актах та практиці між країнами, зберігаючи при цьому цілі боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму та санкцій.
Учасники наголосили на поточній роботі з підтримки Дорожньої карти G20 щодо транскордонних платежів, метою якої є зробити транскордонні платежі швидшими, дешевшими, доступнішими та безпечнішими.
Виконавчий секретар FATF Віолен Клерк сказала: «Ініціатива G20 щодо транскордонних платежів стала величезним каталізатором змін. Ми всі хочемо зробити платежі швидшими, дешевшими, доступнішими та безпечнішими. Для цього нам потрібно мати справу з інформацією, яка проходить через платіжну систему».
Як глобальний законодавець стандартів, FATF підтримує постійний діалог з агентствами із захисту даних для покращення узгодженості політики та сприяння інноваціям, які відповідають цілям як захисту даних і конфіденційності, так і боротьби з відмиванням коштів/фінансуванням тероризму.
Читайте також: