Міністри Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) підтвердили свою непохитну відданість боротьбі з фінансовими злочинами та повністю підтримують FATF як організацію, що встановлює глобальні стандарти щодо запобігання та боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення (ПВК/ФТ/КПФ).
Під час цієї зустрічі, що проходила раз на два роки у Вашингтоні, члени визнали досягнення головування Сінгапуру під керівництвом президента FATF Т. Раджі Кумара. Це включало важливі кроки, здійснені для покращення стандартів FATF щодо повернення активів – удосконалення інструментів юрисдикцій для повернення доходів, одержаних злочинним шляхом, а також зміцнення міжнародної бази для прозорості бенефіціарної власності юридичних угод, крім юридичних осіб. Міністри FATF також визнали, що FATF очолює глобальні зусилля з ефективного впровадження стандартів для регулювання віртуальних активів і постачальників послуг віртуальних активів для ПВК/ФТ/КПФ.
«Позбавлення злочинців їхніх незаконно здобутих доходів має вирішальне значення для боротьби з таким лихом, як відмивання грошей і фінансові злочини», — сказав президент FATF Т. Раджа Кумар, виступаючи на зустрічі.
Міністри відзначили, що, незважаючи на значний прогрес, продовжують існувати прогалини в ефективній реалізації Стандартів FATF, і зобов’язалися швидко впровадити заходи для підвищення ефективності результатів у боротьбі з ВК/ФТ і ФТ. У міністерській декларації також зазначено, що необхідні подальші зусилля щодо нагляду та превентивних заходів, прозорості бенефіціарної власності, розслідування та кримінального переслідування відмивання грошей, а також конфіскації доходів, отриманих злочинним шляхом. Міністри підтвердили свою готовність підтримувати юрисдикції у впровадженні інструментів, необхідних для захисту фінансової системи та економіки в цілому від загроз незаконного фінансування. Міністри також пообіцяли повністю, швидко та ефективно запровадити Стандарти FATF і притягнути до відповідальності будь-які країни-члени, якщо вони цього не зроблять.
Враховуючи серйозну постійну загрозу тероризму, з якою стикається світ, FATF продовжуватиме свою стратегічну увагу на протидії фінансуванню тероризму та заохочуватиме всі юрисдикції зміцнювати співпрацю для кращого виявлення, розслідування, кримінального переслідування та перешкоджання фінансуванням тероризму.
Міністри підкреслили значну загрозу, яку становить розповсюдження зброї масового знищення (ЗМЗ) для міжнародного миру та безпеки. Відзначаючи посилення глобальної відповіді FATF на цю загрозу шляхом прийняття заходів, щоб допомогти країнам і приватному сектору виявити й оцінити ризики будь-якого порушення, вони закликали всі юрисдикції впроваджувати ці заходи, щоб запобігти розповсюджувачам зброї масового знищення від збору та переміщення коштів.
У дуже взаємопов’язаній глобальній фінансовій системі міністри визнали цінність стратегічного партнерства з Глобальною мережею та привітали позитивні кроки, вжиті для посилення голосу Глобальної мережі в управлінні FATF. Члени домовилися надати пріоритет зміцненню свого стратегічного партнерства з Глобальною мережею та надавати їй довгострокову підтримку, яка об’єднує понад 200 юрисдикцій, об’єднаних спільним зобов’язанням боротися з незаконним фінансуванням шляхом застосування єдиного набору стандартів і універсальної системи взаємної оцінки. .
Міністри FATF зобов’язалися збільшити основне фінансування FATF, щоб вона могла ефективно виконувати свій відкритий мандат.
Міністри також взяли на себе зобов’язання підтримувати країни, в тому числі Глобальну мережу, в їх ефективному впровадженні стандартів FATF і моніторингу розвитку фінансів і технологій.
Наступна зустріч міністрів FATF відбудеться у квітні 2026 року.
Міністерська декларація ( ДОДАТОК/PDF )
Читайте також: