Кабмін визначив перелік держав, громадяни яких не можуть бути електронними резидентами

Згідно з рішенням Уряду, до переліку увійшли громадяни країн, які входять до чорного та сірого списку FATF, зокрема (станом на 2022 рік) громадяни Албанії та Туреччини, а також громадяни РФ, Північної Кореї та Ірану.
 

Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 534 від 26 травня 2023 року. «Про затвердження Порядку встановлення переліку держав, громадяни або резиденти яких можуть набути статус електронного резидента (е-резидента)». Цим нормативним документом визначено підстави для відмови у набутті громадянами іноземних держав статусу електронного резидента повідомляє Судово-юридична газета.

Згідно з документом до переліку держав, громадяни яких можуть набути статусу електронного резидента не включається країна-агресор, тобто рфія.

Також не можуть стати електронними резидентами громадяни країн, які перебувають у чорному та сірому списку FATF, тобто стосовно яких застосовуються посилені заходи належної перевірки та/або контрзаходи з метою захисту міжнародної фінансової системи від постійних та значних ризиків відмивання коштів, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення або держави, що за висновками FATF мають «стратегічні недоліки у боротьбі з відмиванням грошей».

Станом на 2022 рік у «сірому» списку FATF перебували: Албанія; Барбадос; Буркіна Фасо; Камбоджа; Кайманові острови; Демократична Республіка Конго; Гібралтар; Гаїті; Ямайка; Йорданія; Малі; Марокко; Мозамбік; Панама; Філіппіни; Сенегал; Південний Судан; Сирія; Танзанія; Туреччина; Уганда; Об'єднані Арабські Емірати; Ємен.

До «чорного списку» FATF віднесено КНДР, М’янма та Іран.

Ще наприкінці 2022 року Президентом України був підписаний  Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів» № 2654-IX від 06.10.2022, який передбачає запровадження інституту електронних резидентів.

Закон регулює механізм отримання статусу електронного резидента:

  • Реєстрація на порталі чи в додатку «Дія» та проходження фінансової та безпекової перевірки;
  • Якщо перевірка пройдена успішно, особа набуває статусу е-резидента, стаючи платником податку третьої групи та отримує електронний цифровий підпис;
  • Дистанційне відкриття рахунку в банку. Банк, в якому відкрито рахунок, буде податковим агентом е-резидента.

Передбачається, що електронний резидент сплачуватиме 5% від доходу, якщо оборот не перевищуватиме лімітів для третьої групи ФОП та 15% понад ліміти. Однак це поширюватиметься на зовнішньоекономічні контракти з експортом послуг. Цей закон набув чинності 1 квітня 2023 року.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial