
FATF запровадила новий процес для усунення непередбачуваних наслідків, що виникають внаслідок неправильного застосування її Стандартів щодо некомерційних організацій (НКО), посилюючи глобальні зусилля щодо захисту законної діяльності НКО від непропорційних перешкод.
Некомерційний сектор відіграє життєво важливу роль у нашому суспільстві, надаючи допомогу та підтримку групам населення, які її потребують, у часи невідкладної кризи та часто у складних обставинах та регіонах. На жаль, іноді зловмисники також користуються благодійним збором коштів для прикриття фінансування тероризму.
Стандарти FATF допомагають захистити некомерційний сектор від зловживань для фінансування тероризму. Використовуючи ризик-орієнтований підхід, ці заходи не повинні порушувати або перешкоджати законній діяльності неприбуткових організацій. Однак неправильне застосування Стандартів FATF може призвести до непередбачуваних наслідків, таких як незаконне переслідування та придушення законних неприбуткових організацій.
Щоб забезпечити своєчасне усунення цих непередбачуваних наслідків, FATF запровадила спеціальну процедуру для виявлення, оцінки та усунення непередбачуваних наслідків, що виникають внаслідок того, як країни впроваджують Стандарти FATF щодо неприбуткових організацій. Вона дозволяє країнам, Міжнародному валютному фонду та Світовому банку висловлювати занепокоєння щодо непередбачуваних наслідків, коли неправильне застосування країною Стандартів FATF порушує законну діяльність неприбуткових організацій. Вона базується на інших процедурах FATF, які оцінюють впровадження Стандартів FATF щодо неприбуткових організацій, таких як процес взаємної оцінки, щоб гарантувати відсутність прогалин у здатності FATF вирішувати такі питання.
Президент FATF Еліза де Анда Мадрасо підкреслила важливість цього кроку:
«Захист законної роботи некомерційних організацій є надзвичайно важливим. Ця нова процедура відображає зобов’язання FATF щодо пропорційності та оперативності реагування. Вона гарантує, що наші Стандарти захищають як людей, так і принципи, спрямовані на боротьбу з фінансуванням тероризму, не порушуючи вирішальну, часто рятівну роботу некомерційних організацій».
Нова процедура застосовується до країн-членів як FATF, так і FSRB, якщо FSRB не вирішить відмовитися від процесу UIC під керівництвом FATF та не запровадити власний процес для своїх членів.
Ця ініціатива є частиною ширшої стратегії FATF, спрямованої на подолання непередбачуваних наслідків її Стандартів, підвищення прозорості, підзвітності та довіри до глобальних зусиль щодо боротьби з незаконним фінансуванням.
Нові процедури викладено в наступних документах:
- Універсальні процедури 2023 року (пункт 130( біс ))
- Процедури 5 раунду FATF (пункт 136( bis ))
- Універсальні процедури 2022 року (пункт 55( біс ))
- Процедури 4 раунду FATF (пункт 101( біс ))
Читайте також: