ДПС: Як правильно сформувати та вчасно подати Звіт про підзвітні рахунки відповідно до Багатосторонньої угоди CRS?

Керуємось чинним Порядком щодо заповнення та подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки
 

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що подача Звіту про підзвітні рахунки відповідно до угоди CRS регулюється «Порядком заповнення та подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки» (далі – Порядок), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.09.2023 № 516 зі змінами і доповненнями (далі – Наказ № 516).

Порядок встановлює вимоги до форми та формату звіту про підзвітні рахунки (далі – Звіт) та визначає порядок його заповнення та подання до Державної податкової служби України (далі – ДПС) для наступної передачі інформації компетентним органам підзвітних юрисдикцій відповідно до Багатосторонньої угоди CRS.

         Згідно з п. 14 Порядку Звіт подається підзвітними фінансовими установами щороку, в термін до 01 липня року, що настає за звітним.

         Звітним періодом вважається попередній календарний рік (п. 15 Порядку).

         Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 16 Порядку).

         При цьому, п. 2 Наказу № 516 встановлено, що перший Звіт за звітний період, що розпочинається 01 липня 2023 року та завершується 31 грудня 2023 року (перший звітний період), подається підзвітними фінансовими установами до 01 липня 2024 року.

В подальшому звітним періодом вважатиметься попередній календарний рік.

         У Звіті надається інформація про всі підзвітні рахунки за звітний період. Якщо підзвітна фінансова установа у звітному році не має фінансових рахунків або якщо після застосування процедур належної комплексної перевірки у звітному році підзвітна фінансова установа не виявляє жодного фінансового рахунку, який є підзвітним для цілей Багатосторонньої угоди CRS, підзвітна фінансова установа подає «нульовий» Звіт, в якому вказує про відсутність підзвітних рахунків у відповідному році.

         Звіт формується із застосуванням XML-схеми «CRS XML Schema (v2.0)», яка розроблена Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та використовується в процесі автоматичного обміну інформацією між компетентними органами.

         Текст Загального стандарту звітності CRS українською та англійською мовами, спільний інформаційний лист ДПС та Міністерства фінансів України з практичних питань тлумачення окремих термінів Загального стандарту звітності CRS, а також інші роз’яснення розміщено на вебпорталі ДПС за посиланням.

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial