НКЦПФР прийняла ряд рішень для забезпечення роботи фондового ринку та ринку капіталу у період дії воєнного стану

Рішеннями комісії доповнено перелік операцій з активами ІСІ під час воєнного стану, спрощено процедуру купівлі українських військових облігацій для нерезидентів, продовжено строк дії сертифікатів для професійних учасників , емітенти цінних паперів звільняються від обов’язку розкривати регульовану інформацію.
 

Доповнено перелік операцій з активами ІСІ під час воєнного стану

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення щодо доповнення переліку операцій, що можуть проводитись з активами ІСІ у період дії воєнного стану в країні.

Комісія дозволила:

      • виплати дивідендів ІСІ (інститутам спільного інвестування), які були нараховані до 24 лютого 2022 року,
      • давати винагороди КУА (компаніям по управлінню активами), зберігачам, адміністраторам НПФ (недержавних пенсійних фондів) у розмірі, що не перевищує середньомісячного розміру винагороди за попередні 12 місяців,
      • продовжувати депозитні договори,
      • фінансування вже початого будівництва в областях західного регіону країни. 

Рішення набирає чинності з моменту його публікації на офіційному вебсайті Комісії.

НКЦПФР спростила процедуру купівлі українських військових облігацій для нерезидентів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку дозволила юридичним особам та фізичним особам нерезидентам відкривати рахунки та заключати договора щодо військових облігацій за спрощеною процедурою.

Також комісіонери своїм рішенням надали можливість проводити операції, пов’язані із заставою в банках по всіх ОВДП. Під їх заставу можна брати кредити.

Серед іншого, регулятор дозволив за рахунок активів ІСІ здійснення витрат, пов’язаних із обслуговуванням активів, що входять до складу активів такого ІСІ, та проведення операцій з ними.

Рішення набирає чинності з моменту його публікації на офіційному вебсайті Комісії.

Емітенти цінних паперів можуть не розкривати регульовану інформацію

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення щодо розкриття регульованої інформації емітентами цінних паперів у період дії воєнного стану в країні.

Комісія встановила, що на період дії воєнного стану, емітенти цінних паперів звільняються від обов’язку розкривати регульовану інформацію в строки, встановлені чинним законодавством та нормативними актами регулятора.

Після завершення дії воєнного стану регульована інформація розкривається емітентами цінних паперів в наступні строки:

      • річна регулярна інформація за 2021 звітний рік розкривається протягом 90 днів після завершення дії воєнного стану;
      • проміжна регулярна інформація за відповідний квартал 2022 року розкривається разом з річною регулярною інформацією за 2021 рік;
      • особлива інформація про факти, що виникли протягом строку дії воєнного стану, розкривається протягом 30 днів після завершення дії воєнного стану.

Рішення набирає чинності з моменту його публікації на офіційному вебсайті Комісії.

Строк дії сертифікатів для професійних учасників буде продовжено автоматично

Національна комісія з цінних паперів встановила, що строк дії сертифікатів щодо провадження професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках, який завершується в період дії воєнного стану, вважається автоматично продовженим на період до 30 днів після завершення дії воєнного стану.

Рішення набирає чинності з моменту його публікації на офіційному вебсайті Комісії.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial