Держфінмоніторинг забезпечує підготовку до чергового засідання FATF

Заплановано розглянути ряд питань щодо поточного стану справ в Україні, а також глобальних ініціатив у сфері протидії відмиванню коштів, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
 

У період з 19 по 23 червня поточного року у місті Париж (Французька Республіка) проходитиме Пленарне засідання та засідання робочих груп FATF. Де за підтримки проекту Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EUACI) та по квоті Комітету Ради Європи MONEYVAL братиме участь  Держфінмоніторинг.

Про це Державна служба фінансового моніторингу України повідомляє на своєму офіційному сайті.

В ході засідань заплановано розглянути ряд питань щодо поточного стану справ, а також глобальних ініціатив у сфері протидії відмиванню коштів, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

У цьому контексті для України є важливим обговорення питання щодо подальшого накладення санкцій на рф, базуючись на зростаючих загрозах та ризиках, що несе країна-агресор для міжнародної фінансової системи.

З цього приводу Голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський 7 червня 2023 р. вчергове особисто звернувся до Президента FATF пана Раджи Кумара, із акцентованим листом в якому поінформував про позицію України та закликав до продовження реагування на зростаючі ризики росії.

Також, у співпраці з партнерами з державного та приватного сектору Держфінмоніторингом підготовлено нове відеозвернення до FATF в якому демонструються терористичні дії рф, що підривають глобальну фінансову безпеку.

Цей новий матеріал, разом з:

є елементом публічної частини комунікації з FATF для привернення широкої уваги до актуальності порушеного питання. Держфінмоніторинг вдячний всім (національним та міжнародним партнерам), хто бере участь у зазначеній активності та підтримує вектор реагування на загрози та ризики, що несе рф, для міжнародної фінансової системи.

Напередодні засідань FATF, ми апелюємо до керівництва та країн-членів FATF до консолідації зусиль та прийняття консенсусних рішень, які б чітко продемонстрували, що російський терористичний режим не здатен змінити усталений Світовий порядок, а загрози та ризики країни-агресора у сфері відмивання коштів, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення будуть зупинені.

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial