Уже з 1 червня зміни лімітів на перекази між картками і не тільки

Зміни в рамках підписаного банками Меморандуму про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг
 

Пресслужба Національного банку України підтвердила, що незважаючи на те, що регуляторне обмеження для переказів фізичних осіб «з карти на карту» перестало діяти з 1 квітня 2025 року, ліміти на перекази знову знизяться з 1 червня інформує видання PaySpace Magazine.

Це повʼязано з тим, що всі банки, які підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг зобов’язались встановити ліміти (які також поширюються на перекази за реквізитами IBAN) на операції клієнтів без документально підтвердженого доходу. І саме Меморандум передбачає зміну такого ліміту з 1 червня 2025 року.

Для клієнтів «високого» рівня ризику буде діяти постійний ліміт в сумі до 50 000 гривень на місяць.

А для клієнтів «середнього» та «низького» рівня ризику — в сумі до 100 000 гривень на місяць.

Також в пресслужбі НБУ наголосили, що банки-підписанти не встановлюють ліміти на операції клієнтів з підтвердженими джерелами доходів (зокрема зарплатних клієнтів та інших клієнтів з підтвердженими доходами), а також волонтерів, ідентифікованих надавачем платіжних послуг згідно з вимогами постанови Правління НБУ від 24.02.2022 № 18. За наявності документально підтверджених доходів клієнта, що перевищують установлений на дату ліміт, банки здійснюють перекази в межах підтвердженого доходу.

Крім того, клієнт під час обслуговування має право звернутися до надавача платіжних послуг-учасника Меморандуму із запитом для підвищення встановленого ліміту з обов’язковим наданням документального підтвердження коштів.

Національний Банк продовжує вести моніторинг ситуації щодо переказів, та аналізувати якість та ефективність впровадження обмежень, що передбачає Меморандум.

«Вважаємо, що Меморандум — це правильна реакція учасників ринку на проблематику, яка виникла. Це позитивна ініціатива банківського сектору, спрямована на зменшення тіньового сектору економіки, а також протидію терористичній і диверсійній діяльності росії, що фінансується через використання «дропів». Вона має на меті унеможливлення використання карток та платіжної інфраструктури шахраями та іншими зловмисниками, і охоплює значно більші напрямки можливих зловживань інфраструктурою платіжних послуг, ніж регуляторні обмеження НБУ», — йдеться в повідомленні НБУ.

 

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial