FATF та INTERPOL активізують глобальне повернення активів

Експерти вивчають механізми пріоритетності транскордонного відстеження, арешту та конфіскації злочинних активів
 

Сінгапур, 13 вересня 2022 р. – Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) та Інтерпол запустили спільну ініціативу, спрямовану на позбавлення злочинців їхніх "брудних" грошей, що стало поворотним моментом у глобальних зусиллях з повернення незаконних активів.

Про це повідомляє Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) на своєму сайті.

Незважаючи на те, що повернення активів має бути ключовим елементом підходу країни до боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, країни перехоплюють і повертають менше одного відсотка глобальних незаконних фінансових потоків, згідно з оцінками Управління ООН з наркотиків і злочинності. Викрадені активи часто швидко вивозяться з країн і направляються через кілька країн, що ускладнює процес повернення активів і вимагає тривалої міжнародної співпраці.

Перший в історії захід круглого столу FATF-Інтерпол (FIRE) зібрав 150 експертів, які підкреслили нагальну потребу: 

  • сприяти національній політиці та діям, які надають пріоритет відстеженню, арешту та конфіскації злочинних активів;
  • посилити оперативне співробітництво на національному, регіональному та міжнародному рівнях;
  • збільшити ефективний обмін інформацією між органами державної влади та приватним сектором.

У спільній спробі зміцнити та мобілізувати спільноту світових експертів, конференція (відбулася 12 та 13 вересня) об’єднала представників правоохоронних органів, підрозділів фінансової розвідки, відділів з повернення активів, прокурорів, політиків, міжнародних організацій та лідерів промисловості приватного сектора.

Відкриваючи захід, пан К. Шанмугам, міністр внутрішніх справ і міністр юстиції Сінгапуру, підкреслив важливу роль, яку Інтерпол і FATF відіграють у глобальній боротьбі з транснаціональною злочинністю, відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Міністр Шанмугам підтвердив прагнення Сінгапуру продовжувати сприяти важливій роботі FATF та Інтерполу. Він також підкреслив, наскільки тісна міжнародна співпраця та міцне державно-приватне партнерство можуть принести кращі результати у поверненні активів.

«Підвищення прозорості та пріоритетності повернення активів на національному рівні задає тон усім зацікавленим сторонам, надсилаючи чіткий сигнал про те, що ми діємо, щоб зруйнувати організовані злочинні синдикати, краще захистити суспільство та сприяти сталому економічному зростанню. Каталізуючи глобальні зусилля, ця захоплююча ініціатива FATF та Інтерполу може внести вражаючі довгострокові зміни в тому, як ми шукаємо злочинні доходи», – сказав президент FATF Раджа Кумар.

Генеральний секретар Інтерполу Юрген Сток сказав: «Розміри незаконних прибутків і швидкість, з якою мільярди переміщуються через кордони, викликають глибоке занепокоєння. Організовані злочинні групи підривають глобальні фінансові системи та завдають величезних збитків як компаніям, так і окремим особам. Ми повинні зробити більше, щоб забезпечити значний оперативний вплив, який потрібен сьогодні. Амбіційно шукаючи кожне рішення, кожну частину корисних даних, ми виведемо ці незаконні потоки з темряви в законну економіку».

Учасники погодилися, що краще розуміння світової фінансової злочинності, особливо у зв’язку з кіберзлочинністю, має центральне значення для боротьби з незаконними потоками.

Делегати привітали ініціативу FATF та Інтерполу щодо зміцнення міжнародних правоохоронних і судових мереж, які працюють над поверненням активів, і наявні інструменти, включаючи пілотний глобальний механізм зупинки платежів Інтерполу, Протокол швидкого реагування щодо відмивання грошей. Вони також погодилися з необхідністю посилити стандарти FATF, щоб країни були краще підготовлені для ефективних дій на кожному етапі процесу повернення активів.

Під час серії пленарних засідань і семінарів експерти розглянули стратегічні та оперативні зміни, необхідні на національному та міжнародному рівнях, щоб розпочати повернення активів і отримати прибуток від злочинності. Ці зміни включають зміну поглядів і культури правоохоронних органів, розширені міжнародні мережі та інструменти, а також посилення законодавства та глобальних стандартів боротьби з відмиванням грошей.  

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial