Актуальні новини світу в сфері ПВК/ФТ за серпень 2022 року

Актуальні новини світу в сфері ПВК/ФТ за серпень 2022 року
 

Державна служба фінансового моніторингу України опублікувала Digest актуальних новин світу у сфері ПВК/ФТ за серпень 2022 року серед яких:

Міжнародні санкції проти російської федерації:

   • Королівство Норвегія приєдналося до сьомого пакету санкцій Європейського союзу проти президента РФ та російського режиму. Нові санкції передбачають, зокрема, заборону на купівлю, імпорт чи передачу, прямо чи опосередковано, золота, якщо воно походить із РФ.
   • Королівством Бельгія заморожено фінансові активи на 50,5 млрд євро, що належать російським фізичним особам, компаніям та іншим юридичним особам, які потрапили під санкції після вторгнення РФ в Україну. 
   • Швейцарська Конфедерація, яка є світовим центром обороту золота, слідом за ЄС заборонила імпорт російського золота в рамках нових санкцій через війну РФ проти України. 

Антилегалізаційні новини:

   • Комісією з азартних ігор Великої Британії оштрафовано оператора азартних ігор Smarkets Limited (Мальта) на 630 000 фунтів стерлінгів за низку порушень вимог у сфері ПВК/ФТ. 
   • Державним Департаментом у сфері фінансових послуг штату Нью-Йорк (США) оштрафовано криптосервіс Robinhood Markets Inc на 30 мільйонів доларів США за порушення законодавства у сфері протидії відмиванню коштів, кібербезпеки та захисту споживачів.
   • Комісія з азартних ігор Великої Британії оштрафувала власника Ladbrokes Entain на 17 мільйонів фунтів стерлінгів, за «абсолютно неприйнятні» порушення законодавства у сфері ПВК.

Типології, керівництва, звіти:

   • На вебсайті FATF опубліковано Звіти про проведені національні оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму країн-членів та регіональні/наднаціональні оцінки. 
   • Вольфсберзька група опублікувала Керівництво з кращої практики щодо запитів на інформацію (RFI), які використовуються в процесі моніторингу операцій у рамках протидії відмиванню коштів. 
   • Центральний банк ОАЕ (CBUAE) випустив нове Керівництво щодо боротьби з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму (ПВК/ФТ) для ліцензованих фінансових установ щодо ризиків, пов’язаних з PEP.

Кримінальні новини в сфері протидії відмиванню коштів:

   • Верховним судом штату Техас (США) адвоката було засуджено до п'яти років позбавлення волі за змову з метою відмивання коштів, які, як він вважав, були пов’язані з торгівлею наркотиками. 
   • У Китаї жінку-співробітницю поліції було засуджено до 21 місяця позбавлення волі за відмивання коштів та незаконне отримання кредитів на загальну суму 1,06 мільйона гонконгських доларів.
   • Окружним судом Східного округу Нью-Йорка (США) чоловіка було засуджено до 48 місяців позбавлення волі за обвинуваченнями у банківському шахрайстві та відмиванні коштів на суму 4,7 мільйони доларів США. 

Боротьба з фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення:

   • Окружним судом Східного округу Нью-Йорка (США) громадянина Узбекистану було засуджено до 11 років позбавлення волі за спробу надати матеріальну підтримку визначеній іноземній терористичній організації, Ісламській Державі Іраку та Леванту (ІДІЛ) і Фронту Аль-Нусра (ANF).
   • Окружним судом США для Східного округу Арканзасу чоловіка було засуджено до 65 місяців позбавлення волі за обвинуваченням у наданні матеріальної підтримки терористичній організації, зокрема Аль-Каїді на Аравійському півострові.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial