Регулятор ЄС анонсує жорсткіші правила AML для криптовалютних компаній

AMLA вимагає перевірки криптобізнесу на предмет зв’язків з відмиванням грошей
 
  • AMLA вимагає перевірки криптобізнесу на предмет зв’язків з відмиванням грошей.
  • Забороняються анонімні гаманці та конфіденційні монети.
  • До 2027 року влада отримає прямий доступ до даних криптовалютних рахунків.

Про це пише Incrypted.

Європейське управління з боротьби з відмиванням грошей (AMLA) попередило криптовалютні компанії про початок застосування суворіших правил для ведення бізнесу. Організація, що почала роботу в липні 2025 року, стежитиме за дотриманням загальноєвропейського законодавства у сфері боротьби з відмиванням грошей (AML), яке охоплює 27 країн ЄС.

Голова AMLA Бруна Сего заявила, що регулятори повинні перевіряти бенефіціарних власників і акціонерів постачальників криптопослуг. Увагу приділятимуть як походженню капіталу, так і географії — щоб унеможливити зв’язок із відмиванням коштів і тероризмом.

Сего зазначила ризики фрагментованості ринку. У різних країнах ЄС правила AML можуть трактуватися по-різному. Це створює можливість для арбітражу регулювання та ускладнює нагляд за всією галуззю. Регламент MiCA, який поступово набуває чинності на території Європи, покликаний усунути згадану проблему.

Нові норми забороняють використання анонімних гаманців і активів, що не отримали ліцензію, а також роботу з конфіденційними криптовалютами. Крім того, компанії зобов’язані будуть надати держорганам прямий і нефільтрований доступ до даних клієнтів. Ці вимоги набудуть чинності з липня 2027 року.

Деякі юристи вважають такі дії з боку європейської влади логічними. За словами адвоката з Kingsley Napley Анни Холмс, посилення норм AML у секторі спростить боротьбу з нелегальними операціями. Вона зазначила, що аналогічний підхід використовує Управління з фінансового регулювання та нагляду Великої Британії (FCA).

Тим часом самі представники криптоіндустрії активно отримують ліцензії MiCA для роботи на території Євросоюзу. У червні відповідний дозвіл отримала американська біржа Kraken. Ліцензії також видали Coinbase, Bybit, Bitstamp, Clearstream та іншим компаніям.

Крім того, корпорація Google оновила вимоги до реклами криптокомпаній в EC через впровадження MiCA. Оновлені правила стосуються 27 країн Євросоюзу. Рекламодавці також повинні враховувати специфічні правові вимоги кожної юрисдикції. Це посилить тиск на криптокомпанії, яким доведеться адаптуватися до нового загальноєвропейського регулювання, вважають експерти.

Нагадаємо, ми писали, що Генеральний директор Tether Паоло Ардоіно пояснив рішення компанії не отримувати ліцензію MiCA.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial