Процедури FATF для взаємної оцінки, подальших дій та ICRG в рамках 5-го раунду оцінювання

FATF розпочала свій 5-й раунд оцінок у 2024 році, використовуючи переглянуті Процедури 2022 року
 

FATF проводить взаємну оцінку та подальший моніторинг ефективності своїх членів у боротьбі з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, а також рівня технічного впровадження Стандартів FATF. У контексті роботи своєї Групи аналізу міжнародного співробітництва (ICRG) FATF також виявляє та працює з країнами та юрисдикціями Глобальної мережі зі стратегічними недоліками в цій сфері. 

У цьому документі викладено процедури, які є основою для процесів взаємної оцінки, подальших дій і ICRG, і його слід читати разом із Консолідованими процесами та процедурами для взаємної оцінки та подальших дій у сфері ПВК/ФТ/КПФ (універсальні процедури) та Методологія FATF. 

  • Послідовність оцінювання ґрунтуватиметься на трьох факторах – часу, що минуло з моменту останньої оцінки країни, її рівні ризиків ВК/ФТ та відносному розмірі її економіки та фінансового сектора. Це гарантує, що FATF оцінює в пріоритеті країни, чиї оцінки є найбільш застарілими, які стикаються з вищими ризиками та мають важливі фінансові сектори.
  • Після взаємної оцінки країни матимуть три роки, щоб вжити заходів і усунути недоліки. Якщо вони цього не зроблять, вони автоматично зіткнуться з низкою заходів, включаючи можливість публічного висловлення FATF занепокоєння щодо невирішених недоліків. 
  • Процес подальшої оцінки орієнтований на результати, зосереджений на конкретних діях щодо боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням зброї масового знищення.
  • Раунд взаємного оцінювання на основі Методології 2023 року складатиме шестирічний цикл. Коротший цикл, більш ретельний контроль і потужні механізми подальших заходів гарантуватимуть, що уряди залишатимуться зосередженими на вживанні ефективних заходів для виявлення, запобігання та покарання за відмивання грошей, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення.
  • Процес публічної ідентифікації було переглянуто, щоб переконатися, що списки FATF спрямовані на країни, які становлять найбільший ризик для міжнародної фінансової системи, і підтримують країни з низьким потенціалом.

FATF змінила свої процедури та методологію оцінювання у 2022 році. FATF розпочала свій 5-й раунд оцінок у 2024 році, використовуючи ці переглянуті Процедури.

Процедури четвертого раунду взаємної оцінки ПВК/ФТ FATF і Методологія FATF 2013 року для оцінки відповідності Рекомендаціям FATF і ефективності систем ПВК/ФТ продовжуватимуть застосовуватися до країн, які підлягають оцінці, і до тих, хто бере участь у процесах подальшого контролю відповідно до 4  раунд оцінювання.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial