Нерезидентів зобов’яжуть встановлювати структуру власності та свого кінцевого бенефіціарного власника на території України та надавати цю інформацію ДПС

Законом про нові правила контролю за закордонними рахунками передбачено, що податкова служба отримуватиме документи про структуру власності та кінцевих бенефіціарів нерезидентів
 

Законом про нові правила контролю за закордонними рахунками передбачено, що податкова служба отримуватиме документи про структуру власності та кінцевих бенефіціарів нерезидентів

Проектом закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки щодо виявлення активів, які не були задекларовані платниками податків2970-IX від 20.03.2023 доповнено ПКУ новою статею 44-1 щодо документів про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників нерезидентів, які провадять господарську діяльність або отримують доходи в Україні.

Вимоги цієї статті застосовуються до таких осіб:

а) нерезидентів (включаючи партнерства), які ведуть господарську діяльність на території України через постійне представництво (незалежно від наявності зареєстрованого відокремленого підрозділу);

б) іноземних юридичних осіб, визначених пп. 133.1.5 ПКУ.

Вищевказані особи зобов'язані встановлювати структуру власності та свого кінцевого бенефіціарного власника на території України, регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього та надавати її контролюючому органу (ДПС) у випадках та в обсязі, передбачених цією статтею.

Також, такі особи зобов'язані підтримувати інформацію про усіх своїх кінцевих бенефіціарних власників та власну структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти контролюючий орган про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення.

Повідомлення про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників осіб, визначених п. 44-1 ПКУ, подається до контролюючого органу в електронній формі у строки, встановлені ПКУ для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Особи, які застосовують квартальний звітний (податковий) період, подають повідомлення про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників щокварталу, а особи, для яких встановлено річний звітний (податковий) період, - щороку.

Повідомлення про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників не є частиною податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Обов'язки із подання повідомлення про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників здійснюються самостійно або шляхом призначення уповноваженого банку.

Не зобов'язані розкривати інформацію про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників нерезиденти, які відповідають щонайменше одній із таких умов:

а) власником істотної участі у розмірі понад 75% у такій особі є міжнародні фінансові організації, які відповідно до міжнародних договорів України наділені привілеями та імунітетами;

б) нерезидент є публічною компанією, акції (корпоративні права) якої перебувають в обігу на організованому фондовому ринку (фондовій біржі), в тому числі іноземному, що включений до переліку, який встановлюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, або є особою, включеною до консолідованої фінансової звітності такої публічної іноземної компанії.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial