Стало відомо, коли податкова отримає доступ до рахунків українців за кордоном

Очікується, що перший обмін податковою інформацією між держорганами відбудеться вже 2024 року
 

Обмін інформацією між податковими Україною та країнами ЄС є частиною плану BEPS. Така інфраструктура допоможе регулюючим органам легко виявляти кінцевих бенефіціарів та незадекларовані доходи громадян. Це допоможе зменшити відсоток тіньової економіки, а значна частина коштів тепер оподатковуватиметься, адже приховати доходи за кордоном – практика, яка часто використовувалася непорядними громадянами, тепер буде не можливо. За матеріалами сайту psm7.com.

Автоматичний обмін інформацією стане додатковим стимулом для своєчасного декларування доходів та сплати податків в Україні, вважає Іван Маринюк, юрист юридичної фірми «Ілляшев та Партнери». Крім того, нова система також гарантує повну прозорість та закордонних податкових резидентів, які мають рахунки в Україні. ДПС передаватиме таку інформацію колегам за кордоном.

При цьому можуть відбуватися перевірки, коли податкові органи країн уточнюють у подавця декларації дані на запит ДПС України. У разі виявлення факту отримання незадекларованих доходів може бути донараховано податкові зобов’язання.

Зазначимо, що закон набуде чинності у липні 2023 року. А перший автоматичний обмін даними відбудеться 2024 року за перший звітний період — з 1 липня 2023 року до 31 грудня 2023 року. Він торкнеться всіх ФОПів, юридичних та фізичних осіб.

Раніше повідомляли, що в березні швейцарські банки, які досі обслуговують клієнтів з РФ, почали розсилати повідомлення про те, що рахунки можуть бути заблоковані, якщо клієнт вважається платником податків у російській податковій системі і продовжує здійснювати щомісячні податкові відрахування.
 
Читайте також:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial