Іспанія лідирує в ухваленні Закону про ринки криптоактивів (MiCA) — всеохоплюючої криптовалютної бази Європейського союзу, плануючи впровадити його на пів року раніше запланованого терміну, про що інформує «PaySpaceMagazine». Це рішення спрямоване на створення стабільного і захищеного нормативного середовища для криптоактивів і послуг, що забезпечує правову визначеність для інвесторів.
Примітно, що цей крок відбувається на тлі підвищеного міжнародного інтересу до цифрових валют і визнання потенціалу цифрового євро.
Іспанія посідає провідні позиції з впровадження MiCA, та встановила амбітні терміни реалізації закону MiCA, перенісши його повне прийняття на грудень 2025 року. При цьому рішення про прискорення впровадження було ухвалено після зустрічі першого віцепрезидента Іспанії Наді Кальвіно з президентом Європейського управління з цінних паперів і ринків (ESMA) Вереною Росс.
Примітно, що метою Іспанії є скорочення перехідного періоду до 18 місяців порівняно із загальним 36-місячним періодом, відведеним для всіх країн-членів ЄС.
В офіційній заяві Іспанія пояснила, що прискорене впровадження MiCA спрямоване на зміцнення правових гарантій і підвищення безпеки іспанських інвесторів, які працюють з цими активами. Це свідчить про прагнення країни створити безпечну і добре регульовану криптовалютну екосистему.
Закон MiCA
Закон MiCA — це перша у світі комплексна система регулювання криптовалютних активів, що охоплює як емітентів, так і постачальників послуг. Зокрема, він встановлює стандарти для юридичних осіб, які випускають криптоактиви, запроваджуючи правила пруденційного регулювання, управління та захисту інвесторів.
Крім того, постачальники послуг, пов’язаних із криптоактивами, такі як обмінні платформи й депозитарні послуги, повинні будуть дотримуватися правил, аналогічних тим, які діють щодо традиційних постачальників фінансових послуг відповідно до MiFID. Ця нормативна база спрямована на зниження ризиків ліквідності, пов’язаних із криптоактивами, і запобігання їх перетворенню на широко поширені платіжні засоби.
Тим часом Іспанія призначила свою Національну комісію з ринку цінних паперів (CNMV) і Банк Іспанії компетентними органами з реалізації регулювання MiCA. Цей крок відповідає проханню ESMA до країн-учасниць прискорити прийняття MiCA.
Читайте також:
- Крипто-міксери у США визнані центрами відмивання грошей, що загрожують національній безпеці країни
- Європейська Рада змінила правила ЄС щодо автоматичного обміну інформацією про доходи від операцій з криптоактивами
- Оцінка ризиків щодо криптовалюти від МВФ
- Правила AML на криптовалютних платформах