FATF: Звіт про відмивання коштів від фентанілу та синтетичних опіоїдів

Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) опублікувала звіт про відмивання коштів від фентанілу та синтетичних опіоїдів, в якому розглядається спосіб відмивання доходів від торгівлі синтетичними опіоїдами.
 

Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) на своєму сайті опублікувала Звіт про відмивання грошей від фентанілу та синтетичних опіоїдів

Організовані злочинні групи своєю діяльністю зумовлюють кризу синтетичних опіоїдів, яка за останнє десятиліття призвела до сотень тисяч смертей від передозування наркотиками.

У Північній Америці немедичне використання фентанілу є основною причиною рекордної кількості передозувань і смертей, пов’язаних із вживанням опіоїдів. У деяких частинах Африки епідемія вживання трамадолу має значний вплив на громадське здоров'я. В Азії багато країн повідомляють про зростання кількості таких випадків.

У цьому звіті розглядається спосіб відмивання доходів від торгівлі синтетичними опіоїдами. Організовані злочинні групи використовують низку методів, включаючи контрабанду готівки, кур’єрів, відмивання грошей у торгівлі та віртуальних активів (крипто), а також підставні компанії та послуги професійних відмивачів грошей. 

Незважаючи на те, що більшість країн вважають торгівлю наркотиками основним предикатним злочином для відмивання грошей, кількість розслідувань і судових переслідувань щодо відмивання доходів від торгівлі синтетичними опіоїдами залишається низькою. Цей звіт має на меті підвищити обізнаність про торгівлю опіоїдами, і пов’язані з цим глобальні фінансові потоки. Він також містить рекомендації щодо найкращих підходів до виявлення та знищення таких злочинних мереж. До них належать:

  • Покращення розуміння ризиків у цій сфері, в тому числі щодо ланцюгів постачання та ролі фармацевтичної промисловості, для розробки більш надійної правової та нормативної бази з метою боротьби з торгівлею незаконними опіоїдами.
  • Навчання прокурорів та відповідних органів щодо проведення фінансових розслідувань, у тому числі в ланцюжку постачання таких хімічних речовин.
  • Виявлення та використання існуючих механізмів для розширення міжнародного співробітництва між країнами джерела, транзиту та призначення для виявлення та переривання ланцюжків постачання синтетичних опіоїдів.
  • Використання державно-приватного партнерства для підвищення обізнаності про ризики ринків темної мережі та віртуальних активів (крипто), обмін інформацією про «червоні прапорці» та допомога приватному сектору краще виявляти та повідомляти про підозрілу діяльність.

Звіт містить відповідні показники ризику, які допоможуть виявити потенційний обіг незаконних синтетичних опіоїдів.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial