Рекомендації FATF щодо підходу на основі оцінки ризику для сектору нерухомості

Уразливі місця включають експлуатацію політично відомими особами, купівлю елітної нерухомості, використання віртуальних активів, використання анонімних компаній як інструментів для відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом.
 

Нерухомість є популярним вибором для інвестицій, але вона також приваблює злочинців, які використовують нерухомість у своїй незаконній діяльності або для відмивання своїх злочинних прибутків. Це дозволяє злочинним мережам процвітати та розвиватися, використовуючи прибутки від їх незаконної діяльності, що впливає на суспільство та підриває верховенство права. У деяких країнах ці практики також сприяють підвищенню цін на нерухомість, роблячи житло недоступним для багатьох, а також сприяючи подальшому стимулюванню злочинної діяльності.

Оцінки FATF показують, що сектор нерухомості часто погано розуміє ці ризики та регулярно не в змозі їх зменшити. У переглянутому  Керівництві з підходу, орієнтованого на оцінку ризику, для сектору нерухомості підкреслюється важливість покращення розуміння сектором ризиків відмивання грошей і фінансування тероризму, з якими він стикається. Уразливі місця включають експлуатацію політично відомими особами, купівлю елітної нерухомості, використання віртуальних активів, використання анонімних компаній і сторожів як інструментів для відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом.

Сектор має вжити належних заходів для належного пом’якшення цих ризиків. Це включає ефективні заходи належної перевірки клієнта, такі як доступ до інформації про справжнього бенефіціарного власника (власників) операції з нерухомістю.

Завдяки навчанню, інформаційним сесіям і регулярним наглядовим зусиллям наглядові органи повинні покращити своє розуміння ризиків, з якими стикається сектор нерухомості, і забезпечити їх належне вирішення.

Зацікавлені сторони повинні співпрацювати, щоб запобігти зловживанню злочинцями сектором нерухомості та ринком, у тому числі шляхом транскордонної співпраці та дій. 

FATF оновила свої вказівки щодо підходу, що ґрунтується на оцінці ризику, для сектору нерухомості за участю приватного сектору, у тому числі шляхом публічних консультацій у березні-квітні 2022 року. 

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial