FATF змінює критерії внесення до сірого списку

Нові зміни спрямовані на посилення моніторингу юрисдикцій, які представляють найбільшу загрозу відмивання грошей та фінансування тероризму
 

FATF внесла значні зміни в критерії внесення країн до своїх списків, щоб зменшити тиск на найменш розвинені країни та зосередитися на тих країнах, які становлять більший ризик для міжнародної фінансової системи.

FATF визначає юрисдикції зі стратегічними недоліками в системі боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення. FATF разом із відповідним регіональним органом у стилі FATF, якщо це можливо, співпрацює з цими країнами за допомогою спільного процесу, щоб закрити лазівки, які дозволяють незаконні фінансові потоки, які, у свою чергу, сприяють злочинам, що руйнують життя, включаючи жахливі дії, такі як людські торгівля людьми або сексуальна експлуатація дітей, а також терористичні акти, які за своєю природою мають на меті спричинити смерть і страждання.

Вплив незаконних фінансових потоків найбільше відчувають найменш розвинені країни, оскільки це перешкоджає сталому розвитку. Доходи від таких злочинів, як ухилення від сплати податків, корупція, організована злочинність, щорічно відволікають мільярди доларів від основних суспільних благ, таких як освіта та охорона здоров’я. Позбавлення злочинців їхніх незаконно здобутих доходів має вирішальне значення для того, щоб допомогти цим країнам побудувати міцну економіку та суспільство. 

Зміни, внесені FATF, забезпечать кращу спрямованість процесу лістингу на країни, які становлять найбільший ризик для міжнародної фінансової системи, і сприятимуть більш адекватної підтримки країн з низьким потенціалом.

Відповідно до переглянутих критеріїв, юрисдикції будуть мати пріоритет для активної перевірки, якщо вони відповідають критеріям направлення та є:

1. Членом FATF;

2. Країна зі списку Світового банку з високим рівнем доходу (за винятком тих, у фінансовому секторі яких є два або менше банків);

3. Країна, активи фінансового сектора якої перевищують 10 мільярдів доларів США (вимірюваних грошовою масою).

Якщо юрисдикція є найменш розвиненою країною, як визначено Організацією Об’єднаних Націй, вони не будуть мати пріоритет для активної перевірки, якщо тільки FATF не погодиться, що вони становлять значний ризик відмивання грошей, фінансування тероризму або розповсюдження. У таких випадках найменш розвиненим країнам, які вступають у процес перегляду, може бути надано довший період спостереження для роботи над прогресом у відповідності до їхньої дорожньої карти ключових рекомендованих дій (тобто дворічний період спостереження).

Ці зміни застосовуватимуться до наступного раунду оцінювання. FATF очікує, що ці реформи можуть зменшити вдвічі кількість країн з низьким потенціалом, які будуть включені до списку майбутнього циклу оцінки.

Нагадаємо, у сірому списку визначено країни зі стратегічними недоліками в системі ПВК/ФТ. Використовуючи індивідуальний план дій, країни з сірого списку оцінюються групою експертів і працюють з нею, щоб виправити прогалини в їхній системі. Це процес, керований колегами: експерти з регіону та всього світу пропонують вказівки щодо того, на чому країна має зосередити свої часто обмежені ресурси, щоб зробити найбільш значний вплив на скорочення незаконних фінансових потоків. Це дозволяє країнам, які входять до переліку, створити більш надійну систему та краще захищатися від фінансових злочинів, що зрештою принесе користь не лише країні, а й світовій фінансовій системі.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial