FATF: Змінено перелік країн, що перебувають під посиленим моніторингом

17 червня 2022 р. на пленарному засіданні FATF внесено зміни до переліку країн, що перебувають під посиленим моніторингом.
 

Берлін, 17 червня 2022 р. – Останнє пленарне засідання FATF під головуванням Німеччини д-ра Маркуса Плейєра завершилося  після чотирьох днів змішаних зустрічей у Берліні, Німеччина. У цих обговореннях взяли участь делегати з більш ніж 200 юрисдикцій Глобальної мережі, і значна кількість учасників знову змогли поїхати на зустрічі на місцях. Одне з питань яке обговорювалося, стосувалося внесення змін до переліку країн, що перебувають під посиленим моніторингом.

Юрисдикції, які перебувають під посиленим моніторингом, активно співпрацюють з FATF для усунення стратегічних недоліків у своїх режимах протидії відмиванню грошей, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї. 

 Коли FATF ставить юрисдикцію під посилений моніторинг, це означає, що:

    • країна зобов’язалася швидко усунути виявлені стратегічні недоліки протягом узгоджених термінів і підлягає додатковим перевіркам. 

Цей список часто зовні називають «сірим списком».

Відповідно до гнучких процедур, прийнятих у лютому 2021 року, щоб дозволити FATF продовжити свою програму моніторингу у світлі пандемії COVID-19, FATF оновила свої заяви для країн, які перевіряються.

FATF на постійній основі визначає додаткові юрисдикції, які мають стратегічні недоліки в своїх режимах для боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї. Ряд юрисдикцій ще не перевірено FATF або їхніми FSRB, але буде перевірено згодом. 

З початку пандемії COVID-19 FATF надала певну гнучкість юрисдикціям, які не мають термінових термінів для надання звітів про прогрес на добровільній основі. 

З березня 2022 року FATF розглянула прогрес у наступних країнах:

    • Албанія, Барбадос, Буркіна-Фасо, Камбоджа, Кайманові острови, Гаїті, Ямайка, Йорданія, Малі, Мальта, Марокко, М’янма, Нікарагуа, Пакистан, Панама, Філіппіни, Сенегал, Південний Судан, Турція та Уганда. 
    • Об'єднані Арабські Емірати вирішили відкласти звітність, щоб зосередитися на своїх зусиллях; таким чином, заява, видана в березні 2022 року для цієї юрисдикції, може не обов’язково відображати останній статус режиму боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму в юрисдикції

Нові юрисдикції, які підлягають посиленому моніторингу:

    • Гібралтар.

Юрисдикція більше не підлягає посиленому моніторингу:

    • Мальта

FATF привітала Мальту за значний прогрес, який вона досягла в усуненні стратегічних недоліків у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, які були раніше виявлені FATF і включені в її план дій. Мальта більше не буде об’єктом посиленого процесу моніторингу FATF. Це сталося після того, як країну відвідали на місці. Мальта працюватиме з регіональним партнером FATF MONEYVAL, членом якого вона є, для продовження посилення режиму боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

Оновлений перелік юрисдикцій:

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial