Дайджест головних подій в міжнародних групах щодо протидії відмиванню коштів, що відбулись в поточному році

Про результати роботи міжнародних організацій в сфері боротьби з відмиванням грошей та з корупцією
 

Про результати роботи міжнародних організацій в сфері боротьби з відмиванням грошей та з корупцією:

31 січня 2023 року Transparency International опублікувала результати дослідження Індексу сприйняття корупції-2022.

Україна покращила свій показник на один бал і в результаті отримала 33 бали зі ста. Наразі посідає 116 місце зі 180 країн.

Дані Transparency International і Світового банку щодо контролю за корупцією оновлені для всіх країн.

14 лютого 2023 року Рада Євросоюзу включила росію до списку юрисдикцій, які не співпрацюють з Радою ЄС в сфері оподаткування («чорного» списку).

До «чорного» списку ЄС (EU Tax Black List) потрапляють юрисдикції, які не виконали рекомендацій ЄС щодо податкової прозорості, справедливого оподаткування та мінімальних стандартів ОЕСР із протидії розмиванню бази й виведенню прибутку з-під оподаткування (anti-BEPS). Юрисдикції оцінюються по ряду критеріїв, у тому числі податкової прозорості, справедливого оподаткування та дотримання світових стандартів у сфері оподаткування.

На сьогодні до списку юрисдикцій ЄС, які не співпрацюють з метою оподаткування віднесено 16 юрисдикцій.

Нагадаємо, що з 2020 року Рада оновлює список двічі на рікНаступний перегляд списку запланований на жовтень 2023 року.

14 лютого 2023 року FATF оприлюднила оновлені рейтинги зведеної ефективності та технічної відповідності, на підставі яких оцінювали країни. 

Ці рейтинги отримано від експертних перевірок FATF і FSRB, що проводяться на постійній основі, щоб зрозуміти, наскільки ефективно працюють заходи щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в цих юрисдикціях і наскільки добре вони впровадили Рекомендації FATF.

У період з 20 по 24 лютого 2023р. відбулось чергове Пленарне засідання міжнародної групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

За результатами засідання FATF вирішила посилити санкції до рф, шляхом призупинення її членства у цій організації. FATF призупинила членство російської федерації в FATF.

FATF заявило, що дії РФ неприйнятно порушують основні принципи FATF, які спрямовані на сприяння безпеці, захищеності та цілісності глобальної фінансової системи. Такі дії є грубим порушенням зобов’язань щодо міжнародної співпраці та взаємоповаги, на основі яких члени FATF погодилися впроваджувати та підтримувати Стандарти FATF. Тому, FATF вирішила посилити санкції до РФ, шляхом призупинення її членства у цій організації.

Також FATF виявила низку юрисдикцій, які мають стратегічні недоліки у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, для яких вони розробили план дій разом із FATF.

Нагадаємо, що до списку юрисдикцій з високим рівнем ризику, які підлягають заклику до дії («чорного» списку FATF) віднесено такі країни:

    • Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) — з лютого 2020 року;
    • Іран — з лютого 2020 року;
    • М'янма — з жовтня 2022 року.

За результами пленарного засідання FATF 24 лютого 2023 року внесено зміни до «сірого» списку FATF:

до списку додано :

    • Нігерію та Південну Африку.

зі списку вилучено:

    • Камбоджа і  Марокко.

На даний час в «сірий» список FATF внесені 23 юрисдикції.

Актуальний довідник країн в Сервісі Check√Lists FinAP™  завжди в актуальному стані в "ІНФОРМАЦІЙНОМУ ДОВІДНИКУ КРАЇН".

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial