Змінено Порядок ведення Держреєстру обтяжень рухомого майна

Згідно Постанови Кабінету Міністрів від 12 липня 2024 року № 812
 

Кабінет Міністрів України вніс зміни до «Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна» затвердженого Постановою Кабміну  від 5 липня 2004 року № 830.

Зміни, що затверджені Постановою № 812 від 12 липня 2024 року стосувались саме таких моментів:

  • При подачі заяви обтяжувача чи уповноваженої ним особи для внесення відомостей про обтяження рухомого майна до Реєстру потрібно вказувати строк дії такого обтяження, який може обраховуватись днями, місяцями, роками.
  • У разі проведення державної реєстрації публічного обтяження, строк дії якого обмежено законом, та внесення до Реєстру інформації про відповідний строк відомості про припинення обтяження реєструються програмними засобами Реєстру після закінчення такого строку, який обраховується з дати державної реєстрації публічного обтяження.
  • Реєстратор відмовляє у внесенні запису до Реєстру в разі, коли заява не відповідає вимогам, встановленим Законом України “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” та цим Порядком, або заява подана неналежному суб’єкту, що наділений повноваженнями реєстратора.
  • Обтяжувач чи уповноважена ним особа має право в будь-який час подати заяву про припинення обтяження і виключення запису з Реєстру чи про продовження строку дії реєстрації (крім випадку, коли строк дії публічного обтяження обмежено законом) не більш як на п'ять років.
  • У разі коли на підставі судового рішення припинено обтяження на індивідуально визначене рухоме майно, відомості про яке містяться в записі про обтяження рухомого майна, що містить відомості про декілька об’єктів рухомого майна, припинення обтяження здійснюється реєстратором шляхом внесення змін до відповідного запису в Реєстрі, а саме - виключення відомостей із запису про відповідне індивідуальне визначене рухоме майно, щодо якого припинено обтяження.
  • Відомості про припинення обтяження на підставі судового рішення можуть бути зареєстровані також за зверненням боржника чи особи, права якої порушено внаслідок наявності запису про обтяження.
  • Відомості про припинення обтяження вносяться до Реєстру безоплатно.
  • Реєстратор відмовляє у внесенні до Реєстру запису про припинення обтяження в разі, коли:
      • заява не відповідає вимогам, установленим пунктом 6 цього Порядку, або відомості, що містяться в заяві, не відповідають відомостям, що наявні в Реєстрі, - у разі подання заяви обтяжувачем чи уповноваженою ним особою;
      • судове рішення або заява надійшло або подана неналежному суб’єкту, що наділений повноваженнями реєстратора;
      • судове рішення не набрало законної сили або у судовому рішенні відсутні відомості, що дають змогу ідентифікувати обтяження чи предмет такого обтяження, - у разі звернення боржника чи особи, права якої порушено внаслідок наявності запису про обтяження, або надходження судового рішення до електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами;
      • з Єдиного державного реєстру судових рішень не отримано примірник рішення суду в електронній формі або відсутня інформація про набрання ним законної сили - у разі звернення боржника чи особи, права якої порушено внаслідок наявності запису про обтяження;
      • Реєстратор видає заявнику або боржнику чи особі, права якої порушено внаслідок наявності запису про обтяження, що зверталися із судовим рішенням, примірник витягу з Реєстру про внесення до Реєстру запису про припинення обтяження. Другий примірник витягу з Реєстру реєстратор надсилає протягом п’яти днів обтяжувачу чи боржнику, що не подавали відповідну заяву або не зверталися із судовим рішенням.
      • У разі подання заяви в електронній формі витяг з Реєстру надсилається заявнику виключно в електронній формі програмними засобами Реєстру.
      • Відмова у внесенні запису до Реєстру про припинення обтяження оформляється письмово протягом двох робочих днів після надходження заяви із зазначенням причини, а у разі звернення боржника чи особи, права якої порушено внаслідок наявності запису про обтяження, або надходження судового рішення до електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, - протягом п’яти робочих днів з дня відповідного звернення або надходження.
      • У разі подання заяви в електронній формі відмова у внесенні запису до Реєстру про припинення обтяження оформляється шляхом надсилання електронного повідомлення за допомогою програмних засобів ведення Реєстру в день надходження заяви або у разі подання заяви в позаробочий час - не пізніше наступного робочого дня.
  • Витяг в електронній формі надається через офіційний веб-портал Мін’юсту або Єдиний державний вебпортал електронних послуг особам, ідентифікованим з використанням засобів електронної ідентифікації із середнім або високим рівнем довіри, після внесення плати за його надання засобами інтегрованих платіжних систем.
  • Адміністратор Реєстру укладає договір: у разі, коли користувачем є член Громадської ради доброчесності, член Громадської ради міжнародних експертів, член Етичної ради, член конкурсної комісії, утвореної для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, уповноважена зазначеною конкурсною комісією особа, член конкурсної комісії, утвореної відповідно до статті 29-1 Закону України “Про прокуратуру” ...

Документ набирає чинності з дня опублікування. Лише зазначається в законодавчому акті, що підпункти 1, 2 та абзац другий підпункту 4 пункту 1 змін, що затверджені, набирають чинності через три місяці з дня її опублікування.

Читайте також:

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial