Аналітики Бюро економічної безпеки України досліджують господарські операції компаній, зокрема, їх фінансові транзакції, обсяги імпортованих товарів та правомірність декларування бюджетного відшкодування ПДВ.
У результаті аналізу встановлено, що підприємства задекларували суму податкового кредиту, яка перевищила їх податкові зобов'язання та сформували від’ємне значення ПДВ за рахунок залишків, імпортованих, впродовж 2021 року товарів, та подали заяви про повернення суми бюджетного відшкодування у розмірі 128 млн грн.
Детективи Бюро, під час огляду складських приміщень встановили, що зазначені товарні залишки фактично відсутні. Їх реалізували раніше та не відобразили в податковій та фінансовій звітностях.
З метою мінімізації та усунення загроз економічній безпеці України від діяльності зазначених підприємств співробітники Бюро направили до Державної податкової служби України рекомендації щодо проведення перевірок з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ. Нещодавно, службові особи зазначених суб’єктів господарювання подали уточнюючі розрахунки та зменшили заявлену до відшкодування суму на рахунок платника у банку податкових зобов’язань без від’ємного ПДВ.
Необґрунтоване відшкодування ПДВ в розмірі майже 128 млн грн. упереджено. Нагадаємо, співробітники Бюро економічної безпеки України відповідно до своїх повноважень, аналізують зовнішньо-економічну діяльності компаній для упередження виведення коштів за кордон та незаконного відшкодування ПДВ.
Читайте також:
- Повідомлення ДПС фінансовим агентам щодо подачі звітності FATCA
- FATCA: Мінфін затвердив зміни до Порядку заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки
- Рекомендації FATF щодо підходу на основі оцінки ризику для сектору нерухомості
- Держфінмоніторинг опублікував «Огляд законодавства щодо регулювання віртуальних активів»