Відновлення доступу до Єдиних та Державних реєстрів

Міністерство юстиції України у своєму листі надало відповіді НБУ щодо відновлення доступу до Єдиних та Державних реєстрів.
 

Як повідомляє "Судово-юридична газета"  Міністерство юстиції листом від 02.05.2022 надало відповідь Національному банку щодо відновлення банкам доступу до Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Мін'юст.

Щодо доступу до Єдиного реєстру довіреностей.

Відповідно до норм Положення про Єдиний реєстр довіреностей банки та фінансові установи, що мають ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, мають доступ до Єдиного реєстру для отримання інформації в електронному вигляді з використанням сервісної послуги у формі прикладного програмного інтерфейсу (далі – АРІ ЄРД). Надання інформації з Єдиного реєстру з використанням сервісної послуги здійснюється на платній основі на підставі договорів, укладених з адміністратором реєстру.

На офіційному вебсайті ДП «НАІС» від 09.03.2022 було опубліковано інформацію про відновлення роботи АРІ ЄРД, отже, банківські установи мають технічну можливість отримувати інформацію з Єдиного реєстру в обсягах, передбачених нормами Положення, шляхом підключення до АРІ ЄРД.

Щодо доступу до Спадкового реєстру та Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Визначено вичерпне коло осіб, які мають право доступу до вказаних реєстрів, у тому числі, для отримання інформації з них, у переліку яких відсутні банківські установи.

При цьому слід зауважити, що відповідні нормативно-правові акти і до початку військової агресії російської федерації не передбачали можливості доступу банківських установ до вказаних реєстрів.

Надання банківським установам доступу до Спадкового реєстру не передбачено чинними законодавством України.

Інформація про персональні дані фізичної особи в яких є конфіденційною і не підлягає розголошенню.

У зв’язку з прийняттям Законувід 03.07.2018 №2478-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» було внесено зміни до Закону, відповідно до яких передбачено законодавчі підстави надання витягу з Реєстру на запит банку або іншої фінансової установи, що має ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, відповідно до Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», або бюро кредитних історій у порядку та обсязі, встановлених Мінюстом, за наявності письмово згоди фізичної особи, якої стосуються відомості, зазначені в актових записах цивільного стану.

При цьому законами «Про банки та банківську діяльність», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» не передбачено надання банкам, фінансовим установам безпосереднього або автоматизованого доступу до інформаційних баз даних, що містять конфіденційну інформацію.

Процедура отримання витягів з Реєстру врегульована Порядком ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженим постановою КМУ від 22.08.2007 №1064, Інструкцією з ведення реєстру актів цивільного стану громадян.

Банку або іншій фінансовій установі, яка має ліцензію на надання коштів у позику, зокрема на умовах фінансового кредиту відповідно до Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», на їх запит надається витяг з Реєстру в порядку та обсязі, встановленому Мін’юстом, за наявності письмової згоди фізичної особи, якої стосуються відомості, зазначені в актових записах (абзац п’ятий пункту 13 Порядку).

Щодо доступу до Автоматизованої системи виконавчого провадження

Листом ДП «НАІС» від 13.04.2022 № 1073/04-15 банківські установи, підключені до електронної інформаційної взаємодії з органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями за допомогою прикладного програмного інтерфейсу Автоматизованої системи виконавчого провадження, були проінформовані про відновлення взаємодії, передбаченої нормами Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 16.04.2019 № 1203/5, та Положення про порядок надання банками інформації про відкриття/закриття рахунків фізичних осіб, унесених до Єдиного реєстру боржників, до органів державної виконавчої служби або приватних виконавців, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18.04.2019 № 60.

Мінюст інформує, що ДП «НАІС» відновлено доступ до деяких Реєстрів, зокрема:

Інформація з вказаних вище реєстрів є доступною для будь-яких фізичних та юридичних осіб, у тому числі банківських установ.

Щодо доступу до Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

Право доступу надано суб’єктам, які виконують функції реєстраторів Єдиного реєстру підприємств.

Програмне забезпечення Єдиного реєстру підприємств розроблене з урахуванням вимог Положення про Єдиний реєстр підприємств та не передбачає технічної можливості надання доступу до Єдиного реєстру підприємств користувачам, які не виконують функції реєстраторів цього реєстру.

Для користувачів передбачено право на отримання інформації з Єдиного реєстру підприємств у вигляді інформаційних довідок за відповідними онлайн-запитами та в обсязі, визначеному розділом III Положення.

Читайте також:

На час дії воєнного стану доступу до відкритої інформації про учасників ринку небанківських послуг обмежується 

Національним банком України були застосовані заходи впливу за порушення у сфері фінмоніторингу

У ВРУ зареєстровані законопроєкти, метою яких є заборона російського рубля в межах України

Оновлено положення про застосування заходів впливу

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial