
НКЦПФР виступила проти змін до правил обслуговування PEP-клієнтів
Регулятор вказує на ризики послаблення ризик-орієнтованого підходу та надмірне регулювання
Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЄМА розкритикувала нещодавно зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №14161 про створення реєстру так званих «дропів» (осіб, які передають свої картки третім особам для відмивання коштів) і заявила, що він є «імітацією боротьби» зі злочинністю.
Асоціація наголошує, що наявний проєкт не вирішує проблему, а лише «адмініструє» злочинну діяльність.
На думку експертів ЄМА, ідея створення реєстру є повною профанацією без трьох ключових змін:
ЄМА також розкритикувала пропозицію законопроєкту щодо встановлення лімітів на операції для «дропів», зазначивши, що це абсолютно нічого не змінить.
За оцінкою Асоціації, це лише змусить організаторів схем найняти більше дропів, оскільки рентабельність тіньового бізнесу дозволяє легко покривати такі витрати. Замість боротьби з шахраями, це лише збільшить кількість рахунків у обігу.
Крім того, ЄМА попереджає, що запропоновані норми щодо міскодінгу (невідповідності коду діяльності) можуть спричинити масові помилкові блокування рахунків чесних підприємців, які мають змішані види діяльності (наприклад, АЗС, що продають каву, або аптеки, що реалізують косметику).
«Ця система не ускладнює життя злочинцям. Вона ускладнює життя тим, хто працює чесно», — підсумували в ЄМА.
Для ефективної боротьби з дроперством Асоціація вважає за необхідне:
Читайте також:
Читайте далі

Регулятор вказує на ризики послаблення ризик-орієнтованого підходу та надмірне регулювання

Чому не всі перекази — це «безпечно», у яких випадках ДПС може донарахувати податки та як не потрапити під перевірку

Поки банківський сектор заявляє про боротьбу з тіньовими операціями, малий бізнес вчергове готується до нових обмежень. Оновлений Меморандум про прозорість
FinAP – RegTech-компанія, яка створює програмне забезпечення та цифрові рішення для управління ризиками та комплаєнсу.
Інформація про продукти:
Техпідтримка:
Навігація:
Юридична інформація:
© 2015 – 2026 FinAP ® – всі права захищені