На час дії воєнного стану доступу до відкритої інформації про учасників ринку небанківських послуг обмежується

Упродовж дії воєнного стану інформація про структуру власності надавачів фінансових послуг та колекторських компаній не буде розміщуватися на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку України.
 

Національний банк України повідомляє, що для уникнення незаконного використання агресором відкритої інформації про учасників ринку небанківських фінансових послуг України та з метою посилення безпеки НБУ обмежив доступ до неї під час дії воєнного стану.

Так, регулятор обмежив відкритий доступ користувачів до даних з окремих реєстрів та переліків:

   • Державного реєстру фінансових установ
   • реєстру колекторських компаній
   • Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів
   • переліку небанківських фінансових груп тощо.

Крім того, припинено доступ до Комплексної інформаційної системи Національного банку України (далі – КІС НБУ). Доступ до цієї системи надаватиметься авторизованим у КІС НБУ надавачам фінансових послуг.

Упродовж дії воєнного стану інформація про структуру власності надавачів фінансових послуг та колекторських компаній не буде розміщуватися на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку України. Доступ до такої інформації, розміщеної раніше, з 22 квітня буде закритий. Отримати ці дані юридичні та фізичні особи України зможуть отримати за визначеною процедурою.

Небанківські фінансові установи, юридичні особи, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, колекторські компанії протягом дії воєнного стану в Україні не зобов'язані розміщувати відомості про свою структуру власності на власних вебсайтах.

Такі зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 20 квітня 2022 року № 77 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39". Набирає чинності з 22 квітня 2022 року

Доступ користувачів до інформації з реєстрів та переліків, до КІС НБУ та інформації про структуру власності надавачів фінансових послуг та колекторських компаній буде поновлений протягом п’яти робочих днів із дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Читайте також:

Зупинено оприлюдення інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Мін’юст

НБУ запроваджує додаткові заходи для запобігання непродуктивному відтоку капіталу

НБУ послабив та уточнив низку обмежень на операції в іноземній валюті

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial