У Європі підготували AML закон для криптоіндустрії

Члени комітетів Європейського парламенту з економічних питань і внутрішніх справ проголосували за закон про боротьбу з відмиванням грошей
 

Члени комітетів Європейського парламенту з економічних питань і внутрішніх справ проголосували за закон про боротьбу з відмиванням грошей: 99 голосували за, вісім проти і шість утрималися.  Про це повідомляє The Block.

Після тижнів постійних переговорів між політиками та зацікавленими сторонами члени комітетів погодили свою версію тексту. Голосування дозволяє перейти до наступної стадії переговорів, де парламент, Європейська рада та Європейська комісія повинні дійти згоди. Мандат на просування буде оголошено на наступному пленарному засіданні парламенту 17 квітня, але євродепутати зможуть оскаржити це рішення протягом 24 годин.

Для криптовалюти є кілька наслідків. По-перше, децентралізовані автономні організації, платформи NFT і платформи DeFi підпадають під дію правил AML. Згідно з проектом, вони будуть зобов’язані виконувати вимоги, доки вони «контролюються прямо чи опосередковано, у тому числі через смарт-контракти або протоколи голосування, фізичними та юридичними особами, які можна ідентифікувати».

На відміну від регламенту ЄС про ринки крипто-активів, який незабаром буде введено в дію, законопроект про боротьбу з відмиванням грошей включає децентралізовані платформи як зобов’язані суб’єкти. Метою файлу AML є усунення нормативної прогалини. 

«Ці категорії будуть зобов’язані проводити належну перевірку всіх своїх клієнтів і повідомляти владі про підозрілі транзакції так само, як це зараз роблять, наприклад, банки, фінансові установи або агенти з нерухомості», — сказав речник офісу Green.

Комерційні обмеження платежів.

Якщо положення буде прийнято, кредитні та фінансові установи повинні застосовувати заходи належної обачності, дозволяючи криптовалютні транзакції на суму понад 1000 євро (1080 доларів США). Крім того, існують посилені заходи належної перевірки кореспондентських відносин із постачальниками крипто-послуг з-за меж ЄС і платежів із використанням гаманців, розміщених на власному хості. Ділові відносини з неліцензійними організаціями будуть заборонені.

Для комерційних крипто-платежів існуватимуть обмеження на транзакції на суму понад 1000 євро, що випливають із гаманців, розміщених на власному хості, якщо власника гаманця не ідентифіковано. У попередній версії тексту політики встановили обмеження для торговців, які приймають платежі від постачальників послуг, які не мають ліцензії MiCA. Представники промисловості відштовхувалися від цього, стверджуючи, що це перешкоджатиме інноваціям і відхилятиметься від регулятивного шляху, який уже визначено для ЄС.

Є повноваження Європейської комісії оцінити, чи слід коригувати правило щодо комерційних платежів через три роки, щоб узгодити його з нормативними актами, включаючи рамки цифрової ідентифікації Європейського Союзу та нещодавно запропоновані вимоги Управління з боротьби з відмиванням грошей.

Анонімні криптографічні рахунки, а також банківські рахунки будуть заборонені згідно з положенням.

Нова інспекція з боротьби відмиванням грошей.

На додаток до Постанови про боротьбу з відмиванням грошей, ЄС також запропонував створити нове Управління з боротьби з відмиванням грошей, яке контролюватиме та забезпечуватиме дотримання правил боротьби з відмиванням коштів у блоці з 27 країн, полегшуючи частину тягаря з національних органів влади. Пропозиція була прийнята 102 голосами «за», 11 «проти» та двома утрималися під час голосування спільного комітету.

Ізабелла Чейз, старший політичний радник компанії TRM Labs з аналізу блокчейну та управління ризиками, оптимістично дивиться на вплив нового наглядового органу.

«Для криптокомпаній AMLA може стати чудовою нагодою бути в кімнаті з наглядовими органами, ділитися своїм досвідом нагляду та, сподіваємося, запровадити корисні найкращі практики, які потім можуть просочитися в країнах-членах», — повідомила радник.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial