Раді пропонують ув’язнювати за порушення законодавства про санкції

Пропонується запровадити кримінальну відповідальність за порушення законодавства про санкції для фізичних осіб. При цьому за які саме діяння особа може бути притягнута до відповідальності не уточнюється.
 

Пропонується запровадити кримінальну відповідальність за порушення законодавства про санкції для фізичних осіб. При цьому за які саме діяння особа може бути притягнута до відповідальності не уточнюється.

Як повідомляє «Судово-юридична газета» група народних депутатів з фракції «Слуга народу» серед яких голова комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №8384 про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України та інших законів щодо встановлення кримінальної відповідальності за порушення законодавства про санкції, яким пропонується штрафувати українців за порушення законодавства про санкції чи карати позбавленням волі на строк до 8 років.

Законопроєктом пропонується доповнити закон про санкції новою статтею 5-3 Відповідальність за порушення законодавства про санкції та передбачити, що фізичним та юридичним особам, органам державної влади забороняється проводити операції, вчиняти дії, приймати рішення, які порушують та/або сприяють порушенню, уникненню стягнень та обмежень (блокуванню, забороні), передбачених рішеннями про застосування санкцій.

Особи, винні у порушенні вимог законодавства про застосування санкцій, несуть відповідальність згідно із законом.

При цьому зміни до кримінального кодексу, запропоновані депутатами передбачають за невиконання чи перешкоджання виконанню санкцій штраф або ув’язнення до 8 років, якщо такі дії вчиняються не службовою особою. Для владоможців передбачено покарання до 15 років позбавлення волі.

Що вважатиметься порушенням законодавства про санкції не зрозуміло. Як зазначається у пояснювальній записці, «враховуючи що поняття, види та зміст санкцій визначені спеціальним Законом України «Про санкції», відповідну норму слід побудувати як бланкетну, не конкретизуючи у ній конкретного переліку діянь, в яких може виявлятися невиконання санкцій, оскільки такі прояви можуть бути найрізноманітнішими і не потребують деталізації на рівні КК України».

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial