У «Слузі народу» хочуть запровадити новий вид санкцій проти осіб, що загрожують національній безпеці

Пропонується за рішенням Вищого антикорупційного суду передбачити примусову реалізацію майна осіб, що загрожують нацбезпеці України чи сприяють агресії РФ.
 

Пропонується за рішенням Вищого антикорупційного суду передбачити примусову реалізацію майна осіб, що загрожують нацбезпеці України чи сприяють агресії РФ.

Про це повідомляє інтернет-видання «Судово-юридична газета»

Група народних депутатів з фракції «Слуга народу» серед яких очільник фракції монобільшості Давид Арахамія зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №8311 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення санкційної політики та підвищення ефективності управління державним, комунальним майном та арештованими активами, яким пропонується запровадити новий вид санкцій проти фізичних та юридичних осіб, які загрожують національній безпеці - примусову реалізацію та передбачити,  що гроші від продажу активів зазначених осіб будуть спрямовуватися на купівлю військових облігацій.

Законопроєктом пропонується внести зміни до закону «про санкції» та доповнити перелік обмежень стосовно фізичних чи юридичних осіб можливістю здійснити примусову реалізацію майна. При цьому така санкція може бути застосована лише стосовно осіб, які своїми діями загрожують національній безпеці України або сприяють вчиненню агресії проти нашої держави та в період дії правового режиму воєнного стану.

Заява про здійснення примусової реалізації майна подається Міністерством юстиції до Вищого антикорупційного суду.

В разі якщо судом було ухвалено рішення про примусову реалізацію майна відшкодування його вартості не відбувається. Активи, стосовно яких було ухвалено рішення про примусову передаються протягом 5 днів з дня ухвалення відповідного рішення АРМА без згоди власника. Усі кошти від реалізації санкційних активів спрямовуються на купівлю військових облігацій.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial