International Monetary Fund (Міжнародний валютний фонд) представив «Оцінку макрофінансових ризиків від криптоактивів» на своєму офіційному сайті.
Збої в криптопросторі, включно з падінням Terra USD і фіаско FTX, викликали заклики до зміцнення політичних рамок країн щодо криптоактивів, зокрема шляхом посилення регулювання та нагляду.
Представлена концептуальна макрофінансова структура для розуміння та відстеження системних ризиків, пов’язаних з криптоактивами. Зокрема, запропонована Матриця оцінки крипторизиків (C-RAM) на державному рівні, щоб узагальнити основні незахищені аспекти, корисні індикатори, потенційні тригери та можливі політичні заходи, що пов’язані з криптосектором.
Обумовлено, як експерти та урядовці можуть врахувати конкретні специфічні вразливості, пов'язані з діяльністю криптоактивів, у своїй оцінці системного ризику. А також, як вони можуть надавати політичні рекомендації та вживати заходів для стримування системних ризиків, коли це необхідно.
Запропонована C-RAM передбачає підхід:
- дерево рішень для оцінки потенційного впливу на макроекономіку;
- показники, що використовуються для моніторингу TradFi;
- макрофінансові ризики, що впливають на оцінку системних загроз.
Для прикладу на базі матриці було здійснено аналіз щодо ризиків даної галузі у таких країнах як Сальвадор, Центральноафриканська республіка та В'єтнам.
Наприклад, щодо Сальвадору, то було зроблено висновок, що легалізація криптовалюти створила ринкові ризики, ризики ліквідності та регуляторні ризики. І даний вплив оцінено як критичний, що може загрожувати активізації розширенню криптовалютного ринку в країні.
Були згадані ризики, що пов’язані з:
- емітентами криптовалют;
- провайдерами гаманців або криптовалютних бірж і платформ;
- майнерами.
Ознайомитись з текстом даного документа на мові оригіналу можна за посиланням.
Читайте також:
· Важливий крок у регламентації крипторинку на європейському рівні
· Правила AML на криптовалютних платформах
· НБУ впровадив зміни щодо регулювання електронних грошей